Wpis z mikrobloga

Witam mireczki.

Musze wybrać sobie kartę microSD - ale nie byle jaką - karta ma posłużyć w tablecie z win8 tym samym chciałbym żeby była relatywnie wydajna. Czy są na polskim rynku jakieś perełki czy trzymać się sandiska i kingstona (są całkiem drogie w wersjach 64GB i 128GB). Co z innymi markami?

Z góry dziękuje za pomoc ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#kartypamieci #microsd

wołam też #fotografia - przepraszam ale użytkownicy tego tagu kojarzą mi się z osobami które mogą mięc najwięcej styczności z tematem.
Pobierz Python - Witam mireczki. 

Musze wybrać sobie kartę microSD - ale nie byle jaką - k...
źródło: comment_fZth40P7C5VgQjF4UHkhOVVBgPF94a7H.jpg
  • 8
@Python:
@zakowskijan72: to tak jakby powiedziec #!$%@? hamulce, wazne ze silnik ma 400 koni.
Ja w swoim aparacie uzywam sandiskow ale 16 i 32gb nie sa drogie. Firma jednak sie liczy jak maja byc niezawodne - nie rozwala mi sie w trakcie sesji. Jak ze wszystkim, lepiej unikac badziewia.
Nie patrz na markę tylko na klasę karty. Im wyżej tym lepiej.


@zakowskijan72: Nie zgodzę się. Nie wiem jak z telefonami, ale skoro @Python zawołał też #fotografia to zaznaczę że nie wszystkie aparaty są w stanie odczytywać i zapisywać z maksymalnymi prędkościami. Poza tym karty padają. Mi padła w telefonie niedalej niż 3 miesiące temu. Przez pewien czas, uruchamianie niektórych aplikacji trwało wyjątkowo długo, potem telefon całkiem zaczął się zawieszać. Wymiana
@Python: Sandisk przy takich samych deklarowanych szybkościach zapisu/odczytu prawdopodobnie da lepsze rezultaty niż ADATA. I czytałem, że te ostanie mają skłonność do padania, ale nigdy nie miałem karty tej firmy.
Masz jakiś budżet? Pierwsza karta micro sd 128GB pojawiła się dopiero na początku 2014, więc ceny będą dosyć zaporowe.

http://www.spidersweb.pl/2014/06/klasy-szybkosci-kart-sd.html

I polecam jeszcze ten artykuł, bo mówi właśnie o wykorzystaniu kart w smartfonach i tabletach: http://blog.pclab.pl/mieszko/Karta.pami%C4%99ci.do.4K.w.smartfonie.czy.szybsza.znaczy.lepsza,414