Wpis z mikrobloga

#pokazauto , a przy okazji mała rada dla wszystkich chcących kupić jakieś tanie i niezawodne auto, bo jak czytam czasem pytania w stylu "Mircy, pomóżcie, mam 12 tysięcy do wydania na auto miejskie, czy Audi A3, 1.9 TDi z 99r. przebiegiem 180 tysięcy będzie OK?" to troszkę ręcę opadają.
Rozumiem jeśli ktoś jest fanem Audi A3, to niech bierze, ale jeśli szukasz bezproblemowego auta to kup:
- coś z Korei (Hyundai, KIA, Daewoo, Chevrolet);
- jakiegoś Fiata z silnikiem benzynowym 1.2 lub 1.4;
- clio albo micrę może...
- cokolwiek innego o ile pochodzi od najbliższej rodziny i znasz jego historię;
- zapomnij od razu o wszelkich mercedesach (nie słuchaj mądrali co twierdzą, że baleron jest niezniszczalny, nawet taki za 3-4 tysiące), audi, bmw i vw;
- nie nastawiaj się na żaden konkretny model, tylko weź co się trafi w dobrym stanie, cenie i relacji wieku do ceny.

Mój Getz jest z grudnia 2006. Kosztował mnie w 2014 roku 7200zł. Przebieg miał 200 tysięcy, teraz ma 220. Silnik 1.5 CRDi (ten czterocylindrowy koreański, nie trzycylindrowy od mercedesa). Awarii jak dotąd brak. Polecam :)
Underbone - #pokazauto , a przy okazji mała rada dla wszystkich chcących kupić jakieś...

źródło: comment_f4wPbzGiqXoCHW4qJTVGMpCNgEDVmTUD.jpg

Pobierz
  • 30
@Underbone: Getz ma ogólnie opinie samochodu solidnego i mało awaryjnego. Ze współczesnych koreańców podoba mi się szalenie Kia Rio.

Ogólnie mam na oku teraz albo Mazdę 626 ostatniej generacji - niezawodność, ale rdza. Albo Vectrę B - tanie części, mniej rdzewieje, niż Mazda. Do 4000zł spokojnie można dostać ciekawy egzemplarz.
@woxx: Też miałem Micrę K12 :) Wybitnie niemęskie auto, ale naprawdę niezłe jakościowo. Choć mówią, że poprzednie micry były lepsze.

@Pawe: Gdybym kupował auto za 80 tysięcy też pewnie miałbym kryterium, że się musi podobać. Ale co chcesz kupić do 10 tys żeby się podobało? Fiata Coupe jeśli jakiegoś cudem znajdziesz w sensownym stanie? Alfę GTV? 156? Ja chcę mieć pewność, żę mi zapali co rano i nie zrujnuje budżetu
@woxx: z płaczem będę sie oglądał za punto albo corsa na stalowych felgach :p wolalbym przecierpieć kilka miesięcy starym trupem, dozbierac do 20 i za to już można kupić ładne, wygodne auto :) do tego dochodzi dużo szybsza strata na wartości auta przy tego typu segmencie
zapomnij od razu o wszelkich mercedesach (nie słuchaj mądrali co twierdzą, że baleron jest niezniszczalny, nawet taki za 3-4 tysiące), audi, bmw i vw;


@Underbone: i najlepiej to w ogóle zapomnij o samochodach i wskakuj na rower? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Moim pierwszym samochodem było e36 rocznik 93 1.8 w benzynie za bodaj 7k, sprowadzony z Niemiec, jeździł praktycznie bezawaryjnie przez 5 lat i dopiero zaczęło się
@Pawe: To zależy jak kto, w sumie 8 tys. to nie jest kosmiczna kwota, ale ja bym kupił jeśli miałby to być samochód miejski jak we wpisie coś mniejszego w git stanie i zbierał na większe mając na uwadze, że trochę kasy dostanę z samochodu, który mam. Ale tak bym robił, gdybym nie miał samochodu na starcie, a jakbym miał to pewnie bym dozbierał ;) ale nie o to chodziło w
@woxx: Moja też byłą czerwona :D. W ogóle Getz to chyba najbardziej "niezauważalne" auto na drodze, tym bardziej biały. W przeciągu pierwszych miesięcy wymuszono na mnie pierwszeństwo tyle razy co przez kilka poprzednich lat razem wziętych. Choć może to dlatego, że wcześniej jeździłem głównie czerwoną micrą właśnie i żółtym peugeotem.

Moim pierwszym samochodem było e36 rocznik 93 1.8 w benzynie za bodaj 7k, sprowadzony z Niemiec, jeździł praktycznie bezawaryjnie przez 5
Ale co chcesz kupić do 10 tys żeby się podobało? Fiata Coupe jeśli jakiegoś cudem znajdziesz w sensownym stanie? Alfę GTV? 156? Ja chcę mieć pewność, żę mi zapali co rano i nie zrujnuje budżetu domowego.


@Underbone: Alfa 156 podoba się raczej każdemu, do 10k spokojnie można znaleźć w dobrym, nawet bardzo dobrym stanie, jeśli mowa o przed FL. I mam pewność, że mi zapali co rano i nie zrujnuje budżetu
@woxx: @Underbone: @Pawe: Ja kupiłem w listopadzie zeszłego roku, co prawda trochę ponad 12, bo z wkładem początkowym wyszło koło 15 tysięcy grande punto 1.4 77KM, i też zero wkładu, muszę tylko porobić w nim jeszcze małe robótki lakiernicze.
A fajnie się jeździ i dobrze wygląda.
A jak na samochód z 2006 to super cena ten getz, mój jest z końcówki 2005.

Real foto :)
ElCidX - @woxx: @Underbone: @Pawe: Ja kupiłem w listopadzie zeszłego roku, co prawda ...

źródło: comment_OBzzbs0Kvit3C8fsjrzcU9pE2HQXZFyE.jpg

Pobierz