Wpis z mikrobloga

Rejestruję sobie motocykl. Znaczy się próbuję przerejestrować odkupiony, z Polski. Proste, nie? No nie bardzo.
Chciałem być sprytniejszy niż ustawa przewiduje i nie tracić czasu w kolejkach (WK tak bardzo...) no i wchodzę przez PWPW (wytwórnię papierów wartościowych) niby "da się" elektronicznie, jak się ma Profil Zaufany.

Podejście numero uno.
Wypełniam formularze, sterty formularzy na PWPW, coś tam, coś tam.
Podpisuję (swoją drogą EPUAP to #gunwo).
Czekam dwa dni. Odrzucone.
Oczywiście nie żeby można było wysłać maila na adres, który podałem przy rejestracji (oczywiście rejestracja na osobny login, nie że można się zalogować np. na ePUAP albo inny BIP, tylko #zalozkonto).
Wiadomość o odrzuceniu jest tylko w systemie, po zalogowaniu się.
W odpowiedzi: "odrzucono, bo brak; dołączyć kartę pojazdu, dowód rejestracyjny, umowę, tablicę rejestracyjną, nr telefonu do kontaktu" - sens zachowany; rozumiem, że chodzi o skany dokumentów, a nie fizyczną tablicę rejestracyjną przesłaną przez SSL, ale z czytelności komunikacji to mają -1/6. Aha, numer telefonu do kontaktu podaje się na pierwszej stronie wniosku rejestracyjnego, ale dziunia mi kazała do wniosku dołączyć nr telefonu. Przez chwilę chciałem nawet #smieszkujo i zrobić skan kartki z tekstem "nr telefonu kontaktowego podany we wniosku", ale mi się odechciało. Skaner w #pracbaza to #gunwo.

No dobra, podejście numero due.
Oczywiście NIEDASIE dodać do wniosku tych skanów. Formularz trzeba wypełnić od początku.
Oczywiście wszystkie dane wpisując od początku. Oczywiście nie ma autouzupełniania albo zczytania danych z poprzedniego wniosku. Oczywiście nadal ePUAP to #gunwo.
Wypełniam pracowicie po raz drugi. Dodaję to co chcieli i wymienili.
Podpisuję. Czekam.
Oczywiście, nie ma powiadomienia mailowego, SMSowego (podałem przecież nr telefonu) bo po co.
Trzeba się zalogować na pewupewu i tam dopiero jest wiadomość, że odrzucono.
Po raz drugi.
Odrzucono. Ja #!$%@?.
Wiadomość: "Niestety nie możemy procesować wniosku, ponieważ do wniosku nie dołączono potwierdzenia wniesienia opłaty w wysokości 81 zł. Prosimy wypełnić wniosek ponownie, dodając właściwe załączniki".

Prosimy wypełnić wniosek ponownie

Prosimy wypełnić wniosek PONOWNIE

PROSIMY WYPEŁNIĆ WNIOSEK PONOWNIE

P.O.N.O.W.N.I.E.#!$%@?


No chyba nie.

Podejście numero tre.
Nie ma. Brak. Grande finale odwołane.
Jadę do wydziału komunikacji.
PS. pisałem już, że ePUAP to #gunwo? ( ͡º ͜ʖ͡º)
PPS. Pracowników Ministerstwa Cyfryzacji i Monetaryzacji powinni wyp....lić do Ministerstwa Magii.

#motocykle #gorzkiezale #rejestracja #systemy #administracja #wiecejtagowniepamietamalezawszystkiezaluje
  • 6
  • Odpowiedz
@svr_: Wiedziałem, że nie dla mnie, bo niedlapsa kiełbasa, ale uznałem, że spróbuję.
ps. to prawda

( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@raven66: czytaj
http://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-klienta/katalog-spraw/motoryzacja-i-transport/najczesciej-zalatwiane-sprawy/rejestracja-pojazdow-uzywanych-zakupionych-na-terenie-rp

jest jak byk napisane:
Wymagane dokumenty
Wniosek o zarejestrowanie pojazdu wraz z załącznikami, wymienionymi poniżej
Dowód własności pojazdu (np. oryginał faktury VAT, rachunku)
Dowód rejestracyjny w oryginale (z ważnym badaniem technicznym lub zaświadczeniem dopuszczającym pojazd do ruchu)
Karta pojazdu, jeżeli była wydana
Tablice rejestracyjne
Dokument określający tożsamość właściciela:
a) działającego osobiście właściciela dla osoby fizycznej, w tym również osoby prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą oraz osoby wchodzącej w skład
  • Odpowiedz
@przegryw69: Ja wiem jaka jest procedura i dokumenty. Piję do totalnie nieergonomicznej i nieintuicyjnej obsługi wszystkich "dzieł" spod znaku Ministerstwa Mugoli i Cyfronizacji.
  • Odpowiedz
@raven66: i tak musisz iść do WK odebrać kwity. W moim aktualnie czas załatwienia całej sprawy to 1h, wraz z czekaniem w kolejce. Więcej czasu stracisz na klikanie w ePUAPie (który w wersji 2 i tak jest DUŻO lepszy).
  • Odpowiedz
@przegryw69: Wczoraj byłem, złożyłem, załatwiłem sprawę w ciągu 30 minut (po godzinach szczytu).
Nie o to chodzi. Jestem zwyczajnie zniesmaczony poziomem zidiocenia i skomplikowania biurwokracji i wszystkiego dookoła.
  • Odpowiedz