Wpis z mikrobloga

@jwrsk: Zawsze tak jest, że gdy dochodzi do poważnych tematów to media i nie tylko media ale i sami ludzie, którzy powinni być zainteresowani tematem mają to w dupie.

Taki wielki jestem pogromca systemu, głosowania nic nie zmieniają, w dupie mam i nie głosuję.


Potem przepchną jakieś gówno i będzie krzyk, że nie tego chciałem, nie tak miało być.

Trzeba było ruszyć swoje dupsko i spełnić obywatelski obowiązek. Nie chodzenie na
@jwrsk: Prawie pełna zgoda, poza jednym punktem - idąc za wikipedią wg spisu powszechnego z 2010 roku 87,2% populacji Indonezji to muzłumanie. Zapewne zdecydowana większość z nich to poczciwi obywatele natomiast statystyki wskazują, że jednak znalazły się ekstremistyczne jednostki. Na samej wyspie Bali gdzie mieszkacie w 2002 i 2005 roku miały miejsce dwa zamachy w których śmierć poniosło 228 osób. Tu pełna lista z całej Indonezji:

https://en.wikipedia.org/wiki/Terrorism_in_Indonesia#List_of_attacks

Nie hejtuje tylko zwracam
@SumOlimpijczyk: w tych wszystkich zamachach zginęło 400 osób na przestrzeni 35 lat (co prawda połowa tych ludzi zginęła w 2002 roku) więc nieszczególnie się tym martwię, zwłaszcza biorąc pod uwagę populację kraju (260 milionów).

Najbardziej śmiertelne zamachy były wycelowane w 2002 roku w Australijczyków za poparcie "wojny z terrorem", co szło na fali 9/11

Popieranie ISIS i innych organizacji tego typu jest tu karane zależnie od zaangażowania długoletnim więzieniem/dożywociem lub karą
@jwrsk: największą beke mam z ludzi którzy mówią hurr Komorowski durr Duda oddaj kasę za referendum.a czyja jest to wina ze tak mało osób poszło?tylko obywateli ze w dupie mieli referendum.
Poza tym i tak #!$%@? mocy miało to referendum. I tak nie zobowiązuje ono sejmu do zmian.
@jwrsk: ale niektórzy po prostu nie byli zainteresowani pójściem na referendum. kazdy miał na swoim budynku informacje odnośnie lokalu wyborczego obowiązującego dany blok wraz z datą.
#!$%@?ście na okrągło imigrantami, złotym pociągiem i innymi tematami (mniej lub bardziej) zastępczymi, to się połowa ludzi nie dowiedziała, że w ogóle było jakieś głosowanie.


@jwrsk: No ja się właśnie dowiedziałem z wypoku i poszedłem zagłosowac... Jak są wybory to jest mnóstwo plakatów, a nawet nie wiem czy w telewizji mówili o tym referendum tak często jak puszczają spoty wyborecze. Przeciez to jest telewizja państwowa, powinni mówić o takich rzeczach co
@jwrsk: nie chcę cię martwić ale to właśnie na Bali swojego czasu bomba #!$%@?ła w kosmos hotel razem z dziennikarką wyborczej w środku, więc któregoś dnia może się zdarzyć, że twój łeb oddali się od ciała ( ͡° ͜ʖ ͡°)