Wpis z mikrobloga

@SirBlake: Bo to nie będzie inwestycja. Ci ludzie nie pójdą do pracy. No dobra może 10% pójdzie, Reszta w najlepszym razie na zasiłki. Tyle dobrego z biedy że u nas są one niskie
  • Odpowiedz
@SirBlake: Koleś nieźle odleciał. Zakładając, że imigranci by chcieli pracować, to i tak trzeba by ich utrzymać do czasu aż nauczą się języka, bo bez tego wiele nie zrobią. Na ten czas trzeba im wszystko fundować, bo inaczej albo zdechną z głodu, albo zaczną okradać ludzi.

To chyba tak jak z rozdawaniem samochodów na placu czerwonym... Zamiast 30 tys. jest 300 tys. i nie zainwestowane, tylko stracone.
  • Odpowiedz
@SirBlake: W takim razie dlaczego Niemcy nie przyjmą wszystkich? Dlaczego zmuszają inne państwa, by ich od nich zabierały?
Skoro uchodźcy są tacy wspaniali i Niemcy sobie z tego zdają sprawę, to dlaczego chcą się ich pozbyć?
  • Odpowiedz
@SirBlake: @babisuk: @6c6f67696e: @1Jurko: @aj_waj: @michalo94: nawet jakby mogli pracować od razu, bez języka, bez przygotowania i tak dalej... to #!$%@? co by robili, połowa kopała rowy, a druga je zakopywała? Mamy 11,4% bezrobocia w skali kraju, rekordowy powiat - 34%. 3 000 000 osób wyjechało za pracą nie dlatego, że w UK za kodzenie płacą 5k funtów, a u nas 5k złotych. Zwyczajnie nie mamy
  • Odpowiedz
@babisuk: Zajrzyj na stronę GUSu.
Miejsca pracy przybywają i ekonomia się rozwija, o ile te pierwsze fale imigrantów znajdą zatrudnienie. To naturalne, że w UK rośnie rynek, skoro ludzie przybywają, zarabiają i wydają. Jak to sobie wyobrażasz w kraju z bezrobociem 11,4% - źródło: http://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/rynek-pracy/bezrobocie-rejestrowane/bezrobotni-oraz-stopa-bezrobocia-wg-wojewodztw-podregionow-i-powiatow-stan-w-koncu-kwietnia-2015-r-,2,32.html
  • Odpowiedz
@babisuk: Kek, mea culpa w takim razie. Google pierwszy wynik mi wyrzuciło z archiwum, biję się w pierś.

Niemniej, tendencja nie jest mocno spadkowa, bo sukcesywnie spada dopiero od lutego tego roku. Wcześniej spadało od lutego 2013, potem od października znowu wzrost do stycznia 2014, od stycznia spadek do listopada, wzrost do lutego 2015, teraz nam spada.

Z tej dynamiki spodziewam się, że może uda nam się po raz pierwszy od
  • Odpowiedz
@babisuk: Ja się trzymałem statów GUSu, Eurostat jakoś dziwnie musi mierzyć, nie znam się, więc nie wiem z czego wynika różnica.
Sam się zastanawiałem jak wielu przyjechało już do nas Ukraińców czy Syryjczyków.

A odnośnie zmian stopy bezrobocia, dla mnie najważniejszym wyznacznikiem będzie Radom, który wedle ostatnich danych ma 19%. Jak tam zacznie się istotnie poprawiać, to uwierzę, że idzie to w dobrym kierunku.
  • Odpowiedz