Wpis z mikrobloga

Takie cuda tylko u mnie :).

Tak jak zapowiadałem przy opisie wędzarni (aby wiedzieć więcej patrz tag #wedzarnia ), rozpocząłem kolejny #projekt

Kryptonim #aledrewno

Na razie jest 50% postępu i 100% drewna ale chyba mogę zrobić mały sneak-peak:

http://i.imgur.com/ITNe2sK.png

Jak się spodoba to rzucę jeszcze z trzema fociami detali... albo zrobię jakieś zadanie konkursowe by odkryć więcej (żarcik... ;) ale kto mnie tam wie...).

Jak się uda skończyć to może będzie jakieś wideo z działania machiny. W między czasie jak są jakieś pytania, sugestie, spostrzeżenia... => AMA.

#katapulta #podnosnik #takietam #chwalesie
  • 6
  • Odpowiedz
@miewamkoszmary: Wałek metalowy jest naszykowany. Chciałbym jednak sprawdzić jak będzie się sprawowała katapulta wykonana typową metodą średniowieczyzną czyli z max. wykorzystaniem drewna :).

Marzy mi się, że jak ją skończę to będę mógł ją wypożyczać na zloty rycerskie czy inne tego typu imprezy historyczne (o ile znajdą się zainteresowani).

Gawiedź pewnie by się ucieszyła mając możliwość za złocisza sobie z katapulty strzelić :).
  • Odpowiedz
@miewamkoszmary: No co? Widziałem katapulty... od tych najmniejszych po te na ładunki 1,5t.

Moja jest wielkości dorosłego człowieka... ma być idealna do rekreacji... poza tym murów zamczyska nie zamierzam rozpier...ć :p.
  • Odpowiedz