Wpis z mikrobloga

od razu zaznaczam, że nie chcę gównoburzy, po prostu pytam:

czy w HotS są jakieś sensowne mecze, na profesjonalnym poziomie? bo jeżeli tylko to, co mi YT podpowiada z kanałów typu KhaldorTV to współczuję, ale ta gra się nigdy nie przebije. obejrzałem kilka do obiadu i kolacji ( ͡º ͜ʖ͡º) i tak: walka jest cały czas, coś się dzieje cały czas, ale co z tego, skoro wszystko jest tak mało dynamiczne, że zakupy mojej babci co wtorek są bardziej porywające? i są jacyś casterzy, którzy sensownie analizują co się dzieje i są w stanie komentować mecz? no chyba, że tylko ja trafiam na gości, którzy jakby dopiero co wyszli z piwnicy i szeptali do mikrofonu

LoL to straszny rak, na normalach i low elo największy z możliwych, mówcie co chcecie, ale: mecze, nawet grupowe, są często dobre, a te naprawdę świetne i porywające wciągają nawet bez komentarza. poza tym Rito ma obłędnych casterów, słucha się ich świetnie, są przygotowani, wiedzą o czym mówią i generalnie cała otoczka jest bardzo przyjemna i profesjonalna w odbiorze

#leagueoflegends #hots
  • 19
@plusbear: no dla mnie też właśnie. i ten teamwide exp, który jest poroniony. jak drużyna dostaje w dupę od początku to potem przez całą grę dostają w dupę. gadanie blizzarda, że to pomoże bilansować lepiej jest z kosmosu, toć teraz drużyny cisną do breakpointów, żeby zdobyć talent i powiększyć jeszcze swoją przewagę.

a, największa bzdura - po co blizzard rozstawił wieże na mapie, skoro cisną się pod nimi bez problemów i
@ilmash: każda gra z randomowym matchmakingiem to rak i syf, ale na kazda gre z #!$%@? ludzmi zdarzy sie co jakis czas gierka ze spoko ziomeczkami. Nieistotne czy to lol, dota czy cs. Ostatnio grałem z kolegą na niższej randze w cs'a, carrowałem gierkę, to w pewnym momencie ziomeczki z naszego teamu zaczeli mnie obijac do low hp/zabijac i trollowac na voice chacie.

jeszcze bardziej mnie rozwala to, że większość ludzi,
@Keiano: dokładnie tak też czuję. ja w lola gram parę miesięcy, nieregularnie, głównie unranked bo studia, teraz praca, delegacje itd, ale o ile ciężko o dobrą grę z teambuildera to zdarzają się perełki z fajnymi ludźmi a jak już czasami się uda wycarrować grę to fantastyczne uczucie.

z HotS jest ten problem jaki wspomniałeś, strasznie casualowa rozgrywka. grałem kilkadziesiąt gier w becie, kilkanaście jeszcze jakoś później i absolutnie to do mnie
@Alver: Jak dla mnie to ma duże znaczenie, bo chciałbym wiedzieć z kim rozmawiam i móc na oko ocenić czy mój rozmówca w ogóle umie grać w grę o której dyskutuje i twierdzi, że jest gorsza od innych.
a, jeszcze szczegół taki mały: od pewnego buildu HotS żeby grać w stabilnych 45+ fps muszę ustawić grafikę na low, co wygląda okropnie. na tej samej konfiguracji LoL jest na high i mam 60-80fps. co do wyglądu - sprawa gustu i osobista, ale mnie się bardziej LoL na >starym< SR podobał, był bardziej surowy. teraz też jest ładnie, ale bajkowo
@Keiano: Wiesz, na oko to chłop w szpitalu umarł. Nie powinno się tak powierzchownie oceniać ludzi. Ale to nie o tym mowa. Bo nie trzeba być pro gamerem aby wiedzieć dużo. To tak jak np eksperci z dziedziny sportu nie są wyczynowcami. Traktowałbym to podobnie.
Może mówię tak bo jestem beznadziejny w grach komputerowych a pomimo tego oglądam od dłuższego czasu e-sport.
Samego LoLa oglądam regularnie od 2 lat (Mistrzostwa od
@ilmash: HotS jest nudny?! Właśnie od zawsze mówi się, ze reszta MOB jest nudna w porównaniu z nim, bo tu gry trwają 2x krócej i ciągle się coś dzieje. A raczej tak było na początku... kluczem do wygranych i do gry na wysokim poziomie jest gra zachowawcza, ostrożna. Nie angażowanie się w niepotrzebne teamfighty - to najczęstszy błąd nóbków. Stąd gry pro mogą wydawać się nudne. Ja tam nie oglądam, wolę
@nihon: tak, w mojej opinii jest nudny jak flaki z olejem. widziałeś kiedyś walkę o map objectives jak dragon albo baron w LoLu? towerdive? ile tam się dzieje w ciągu 10-20sek? w HotS te teamfighty trwają dwa razy tyle i rzadko kiedy ktoś umiera. coś jak PvP w WoWie(świeć panie nad duszą tych, którzy to oglądają z własnej woli). jak nie wiesz to Ci wyjaśnię pokrótce: dwa teamy, w każdym dwóch
@Alver: Nie, nie byłaby bezwartościowa, bo powiedziałeś, że się lolem interesujesz i go oglądasz od dłuższego czasu, więc to mi daje szansę na nawiązanie z Tobą sensownej dyskusji :).

Ja po prostu kieruję się w życiu mottem, że jak się na czymś nie znam to się nie wypowiadam na forach publicznych czy w towarzystwie, bo mogę wyjść na idiotę przez swoją ignorancję. Lubię piłkę nożną, lubię o niej rozmawiać, to nie
@nihon: @ilmash: lol co z tego, że jest ciągła walka, skoro tak jak powedział wcześniej ilmash, ta walka nie jest dynamiczna. Serio, nie spotkałem się na reddicie z filmikiem z jakimś outplayem czy jakimiś mechanicsami prosto z korejów. Tak, kluczem do wygrania jest nieengagowanie się w niepotrzebnie teamfighty - w lolu też to mamy :) (edit : w sumie to jest w każdej grze, to nazywa się "myślenie") Tyle, że
no dla mnie też właśnie. i ten teamwide exp, który jest poroniony. jak drużyna dostaje w dupę od początku to potem przez całą grę dostają w dupę.


@ilmash: no to chyba za dużo jednak nie grałeś, bo można w HotS przegrywać przez cały mecz a w late game wygrać jeden jedyny teamfight i jest win. Ta gra jest stworzona pod come-backi :)
@dev0n: tak bo z reguły w lategame = każdy ma full item build czy jak w hotsie full talentów = każdy jest równy, to tylko pokazuje nieumiejętność zamknięcia gry pomimo przewagi.

nie ma czegoś takiego jak gra stworzona pod come-back, comeback jest możliwy tylko wtedy kiedy pozwoli na to przeciwnik.
@Keiano: Zgadzam się z Tobą. Jednak można wyrażać opinię bo czasem są to trafne spostrzeżenia.
Ja na piłce nożnej się nie znam ale gdy oglądam polską ligę to widzę jak bardzo słaby poziom ona prezentuje. Bo do takiej opinii nie trzeba być ekspertem, wystarczy zobaczyć parę meczy rocznie. Ponadto potwierdzenie zyskałem rozmawiając z trenerem jednej z Ekstraklasowych drużyn który powiedział, jak jego piłkarz zareagował na jego pomysł szybkiego przesuwania linii obrony
@dev0n: myślę, że @Keiano Ci już odpowiedział. jak się nie umie zamknąć gry bo jest się niezdecydowanym/słabszym pod względem mechaniki to się przegrywa w lategame, gdzie wszyscy równi. książkowy przykład to Roccat vs Origen ostatnio. Roccat nawet w przegranych meczach miał prowadzenie ale nigdy nie potrafił go wykorzystać.

co do HotS - jedna osoba nie może zmienić przebiegu całego tf. po prostu ta gra jest tak zbalansowana. ADC czy APC bez
@Alver: Każdy ma prawo do opinii, tak samo jak ja mam prawo albo przeczytać i srać na taką opinię, bo nie musi być ona zgodna z rzeczywistością, albo zgodzić się/nie zgodzić i starać się zrozumieć tok myślenia :).

Co do tego, że nie możesz wyjść z golda - to pewnie tylko przez to, że jak sam mówisz, odstajesz mechanicznie. Wiesz, pamiętaj, że jak widzisz galio na zeda, to możesz wyjść z
@Keiano: Racja, tyle że w tym MMR nie bardzo jest się w stanie dostać inną pozycję niż supp bez zabrania komuś pozycji. Mało kto respektuje pickorder. Lubię junglę ale cokolwiek by się nie działo to wina junglera. Q_Q
Teraz już gram raz dziennie for fun bo nie mam czasu ale jak wrócę do grania to będę się starał poprawić. Chociaż ze statystyk(S5) wynika, że nie jestem taki zły.
Nie wiedziałem,