Wpis z mikrobloga

Mirki, mam takie pytania odnośnie ścieżki jaką trzeba pokonać chcąc zostać kontrolerem lotów.
1. Ostatnio słyszałem, że znieśli górny limit wieku dla aplikujących. Czy to prawda?
2. Jeżeli chciałbym składać aplikację do pracy w jednostce w Łodzi, to czy po pozytywnym przejściu testów początkowe szkolenie odbywa się w Łodzi, czy też wszystkie szkolenia są w Warszawie? I ile takie szkolenia trwają (nie mówię o stażu, tylko o szkoleniach).
Dzięki za wszelkie uwagi i odpowiedzi.
#lotnictwo #kontrolalotow #kiciochpyta
  • 16
@Zymbar: 1. Od kilku lat nie ma oficjalnego limitu wieku.
2. Jeżeli podczas danego naboru jest nabór do Łodzi, to możesz tam aplikować. Szkolenie jest w Warszawie, są wynajęte na ich koszt pokoje hotelowe. AFAIR 1 rok jest w Warszawie. Później już masz praktyki na lotnisku docelowym.
@atc_damian: dzięki za szybką odpowiedź. Czy mając te roczne szkolenia w Warszawie odbywają się one codziennie i czy wg Ciebie można by było je robić dojeżdżając codziennie z Łodzi?
@Zymbar: Nie wiem ile trwa dojazd do Łodzi, ale ja bym na pewno się na to nie decydował. Dostajesz konkretny umysłowy wycisk. Tracenie na pewno minimum 2h na dojazdy na pewno obniży Twoją sprawność umysłową. W momencie rozpoczęcia szkolenia podpisujesz normalną umowę o pracę, także o utrzymanie nie musisz się martwić.
@biczplis: tak, chodzi o lotnisko
@atc_damian: wręcz przeciwnie, chciałbym zostać w Polsce i to w okolicach Łodzi, przy rodzinie. Stąd moje pytania o to czy i na jak długo bym musiał być poza miejscem zamieszkania. Jeśli chodzi o kasę to nie jest ona najważniejsza, chciałbym robić to co by mi sprawiało satysfakcję
@Zymbar: To się poważnie zastanów nad tym zawodem. Praca zmianowa, również w święta i weekendy. Fakt, pracujesz w systemie dniowym 4/2, do tego przysługuje Ci normalny urlop oraz tak naprawdę pracujesz 6h dziennie. Dodaj do tego niesamowity wycisk umysłowy, odpowiedzialność za tysiące ludzi w każdej sekundzie, praca na najwyższych obrotach. Nie bez powodu to jeden z najbardziej stresujących zawodów świata.
@atc_damian: Jeśli chodzi o tryb pracy to byłbym w stanie taki zaakceptować, to akurat nie problem, myślę że bym sobie poradził. A pytam dlatego, że w perspektywie kilku lat pewnie będę musiał sobie zmienić pracę i zawczasu chciałbym rozważyć ewentualne możliwości. Z mojej strony priorytetem jest rodzina i to co napisałeś, że szkolenie w Warszawie trwa rok, powoduje że póki co odkładam możliwość pracy jako atc na dalszy plan. Dzięki wielkie
@Zymbar: Nie odciągaj za bardzo, bo im jesteś starszy, tym wolniej się uczysz. A to naprawdę nie są przelewki. Zawsze możesz dojść do assessment center, przejść go i powiedzieć, że dopiero za jakiś czas się do nich zgłosisz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak będzie Ci cały czas ta myśl świtała w głowie. A mnóstwo osób odpada po drodze i z automatu nie będziesz już o tym myślał.