Wpis z mikrobloga

Dobra Mireczki, wkurza mnie już moje Ubuntu Studio, więc zamierzam zmienić na jakiś lepszy #linux. Liczy się dla mnie dosyć dobra stabilność (nie Debian Stable ale i nie Kali), dobry fundament pod #programowanie, wsparcie dla drukarek (pod Ubuntu działały mi wszystkie które podłączyłem - wszystkie plug&play) - liczę że nie będę musiał niczego konfigurować, no chyba że raz i zależy mi również na sporej ilości paczek, jak i dobrym wsparciu. Wymóg konieczny - musi działać Steam. Preferowane GUI - xfce. Poziom zaawansowania - 6/10. Zastanawiam się nad Debianem Testing, Fedorą i Archem - kolejność nieprzypadkowa, od najciekawszej wg mnie. Jakieś porady? Jakieś propozycje? Co wybrać?
#linuxmasterrace #bojowkalinux
  • 23
@alosha: na przykład te ubuntowe tłiki, ten bałagan, niestabilność, problematczne usuwanie pakietów, pieprzenie się z dpkg configure. Problemy z xfce i unity zainstalowanymi jedniczesnie itd, itd
@vxrd: to jest w tym problematycznego, że np jak instalujesz metapaczkę np. lubuntu-desktop to zasysa pozostałe zależności, a jak chcesz usunąć to usuwana jest właśnie tylko ta metapaczka. Kiedy trochę poużywasz i potworzysz nowe zależności to masz yebania się przy usuwaniu tych co np. psują ci wygląd na innych gui. Te całe powiązania międzyplikowe fo jakaś komedia, np chciałem usunąć niepotrzebne biblioteki wymagane w gnome i przy okazji usunięty zostało Brasero