Wpis z mikrobloga

Oferta pracy o zachęcającym tytule: Kancelaria PILNIE zatrudni aplikanta

a w treści czytamy: Kancelaria [...] PILNIE zatrudni APLIKANTA adwokackiego lub radcowskiego do odbycia bezpłatnych praktyk.

I to nie żadna Polska B, tylko stolyca zielonej wyspy :D

#praca #pracamarzen #prawo
  • 16
  • Odpowiedz
@uuugg: ludzie to mają pomysły, ja zupełnie nie rozumiem co stoi na przeszkodzie żeby takiemu aplikantowi odpalić np. 1000 - dla kancy to żaden wydatek, a koleś czuje się doceniony i pracuje lepiej
  • Odpowiedz
@RageKage: heh, lepiej mieć darmowego robola

a z drugiej strony to też jest tak, że przychodzą ludzie, którzy zupełnie nie ogarniają, z ich pracy nie ma żadnego pożytku i jak się wtedy czujesz #!$%@?ąc taki hajs poprostu w błoto ?
  • Odpowiedz
@Gigi_: jestem pełen podziwu dla takich ludzi, szczególnie że sama aplikacja do tanich nie należy, a jeszcze wypadałoby zarobić coś na własne utrzymanie...
  • Odpowiedz
@bgonzo: jakby nic nie potrafili to by się nie dostali na aplikację ;) Poza tym aplikanci mają prawo do zastępowania przed sądem swojego mecenasa, więc to dla niego już spory profit.

Duża podaż aplikantów i brak uprawnień do samodzielnego wykonywania zawodu daje w rezultacie takie efekty.
  • Odpowiedz
heh, lepiej mieć darmowego robola


@bgonzo: nie, to się chyba nigdzie nie sprawdza

a z drugiej strony to też jest tak, że przychodzą ludzie, którzy zupełnie nie ogarniają, z ich pracy nie ma żadnego pożytku i jak się wtedy czujesz #!$%@?ąc taki hajs poprostu w błoto ?


ale to nie jest #!$%@? hajsu w błoto - jeśli praktykanci nie przynoszą wartości dodanej kancelarii i jeszcze sami nic nie wynoszą z praktyk
  • Odpowiedz
Duża podaż aplikantów i brak uprawnień do samodzielnego wykonywania zawodu daje w rezultacie takie efekty.


@uuugg: z tym samodzielnym wykonywaniem to trochę bullshit - bo skąd taki aplikant ma brać klientów? :)
  • Odpowiedz
@RageKage: walczyć ceną ;) Chociaż faktem jest, że ten tort wcale nie jest taki duży, a chętnych na degustację w ciągu ostatnich kilku lat przybyło, i to dosyć sporo ;)
  • Odpowiedz
@RageKage: wiesz , ja się z tobą w zupełności zgadzam, że takie darmowe wykorzystywanie nie jest najlepszym spobem , zwłaszcza jeśli chodzi o motywację dla nowicjusza

Natomiast niekoniecznie winiłbym tutaj każdorazowo prawników kancelarii. Nie wiem jakie ty masz doświadczenia, ale ja wiem, że nie wszyscy są lotni i pracowici. Potrafię zrozumieć argument doświadczonego prawnika, który przyjmuje na darmowe praktyki kogoś na zasadzie - sprawdzi się to nie widzę problemu.

Ale mówię
  • Odpowiedz
@uuugg: niewykonalne - cena nie jest żadnym kryterium...

drogie są kancelarie profesjonalne z sporym zespołem robiące rzeczy dla korpo i dużych firm - dla nich aplikanci nie są żadną konkurencją

a ludzie w Polsce nie korzystają z prawnika i to nie jest kwestia ceny - są teraz różne firmy, kancelarie, ubezpieczenia obsługi prawnej, abonamenty etc. i to jest promil rynku - wszystkie badania pokazują, że ludzie po prostu nie korzystają z
  • Odpowiedz
@RageKage: Nie musisz mi tego tłumaczyć, bo znam ten temat od środka ;) Bezsprzecznie nie ma w naszym społeczeństwie kultury korzystania z pomocy prawnika, ale z moich obserwacji wynika, że jest to po części skutek tego mitu horrendalnie drogich usług prawnych z lat 90. I chociaż ceny usług spadły, to ciągle nasze społeczeństwo jest za biedne żeby powszechnie korzystać z usług prawnika. Z drugiej strony zauważam brak zrozumienia do wartości usług
  • Odpowiedz
w ogóle to wszystko można znaleźć w Google i na forum prawnym i żaden prawnik mi nie potrzebny ;)


@uuugg: dlatego warto "uproduktowić" (jak mawia mój znajomy z korpo) firmy i pokazać im, że z dobrym prawnikiem mogą jeszcze dodatkowo zarobić
  • Odpowiedz
@uuugg: i nad tym trzeba pracować, czasy że kończyło się studia i albo dostawało się 20k w sieciówce, albo otwierało się swoją kance dla malych firm/fizoli i kosiło równo dawno się skończyły - teraz pozyskanie klienta to ciężka praca
  • Odpowiedz