Wpis z mikrobloga

Tak czytam mirko i sami znawcy, więc zapytam... na chwilę obecną porównując obie sieci, co w której się opłaca kupować, która ma fajniejsze promocje i na co, która jest tańsza i w czym itd. które produkty są lepsze od drugich? proponuje się rozpisać... bo nie tylko ja na tym skorzystam

#biedronka
#lidl
  • 36
  • Odpowiedz
@zirytowana_plaszczka: też lubię ten sklep, dobre mają produkty, przynajmniej jakieś naturalne, regionalne itp. Piwa przykładowo też duży wybór, tych robionych na chmielu, np regionalne z lubelskiego są dobre. A nie jak w biedronkach głównie tyskie w puszkach niedobre, rozwodnione.
  • Odpowiedz
@tigereg-bo-rucha-motzno: Ale się z ludzi zrobiły fajtłapy. Jezeli chcesz wiedzieć gdzie jest lepiej musisz sprawdzić to na własnej skórze. Każdy potrzebuje czego innego, lubi co innego. Weź sobie wyrób własne zdanie, a nie dawaj się prowadzić jakimś losowym anonom z internetów.
  • Odpowiedz
@SzalonyNick: co? najlepiej to chyba żyć w przekonaniu, że wszyscy cię okłamują, temat jest ogólno-zapoznawczy to, że będę musiał sam porobić listę jest oczywiste jeśli chcę przedstawić to szerszej publiczności, tu chodzi po prostu o pomoc tym którzy uważają te sklepy za #!$%@? i bezsensownie wydają pieniądze których jak to zazwyczaj bywa na gwałt potrzebują
  • Odpowiedz
@tigereg-bo-rucha-motzno: brak wielu podstawowych produktow, brak wyboru - czasami zamiennik niejadalny. Brak wyboru np przy daniach gotowych jak pierogi - tanie i niejadalne I mozna wymieniac i wymieniac. Zdazaja sie lepsze produkty jak sok pomaranczowy z Biedronki w cenie prawie 5zl, ale to wyjatki i juz w wyzszej cenie.. mieso czy pieczywo to szkoda gadac..
  • Odpowiedz
@luki201: ale przecież to jest chyba oczywiste, że mięso i pieczywo najlepiej jest kupić w jakimś porządnym dziale mięsnym i w piekarni... niby co kto lubi, trochę się na to wyda, ale mimo wszystko otrzymuje się 'jakość' nie wszędzie, ale przeważnie tak to działa. Mówisz, że pierogi są tanie i niejadalne lol 2-3zł za 10-15 pierogów to standard, inni po prostu kantują, te pierogi praktycznie niczym się nie różnią od
  • Odpowiedz
@tigereg-bo-rucha-motzno: podalem tylko przyklad pierogow za ponad 4zl. Moge zaplacic nawet 10zl - wazne, zeby byly jadalne.. w dodatku nie widze jakis specjalnych roznic w cenie produktow - obok mam maly market Api i te same ceny, ale ludzie i tak wala do Biedronki bo "swojemu" nie dadza zarobic..
  • Odpowiedz
@atoic: no niestety są, to produkty głęboko mrożone, czy jakoś tak :) się to nazywa. Dostarczane są w zasadzie do większości supermarketów raz na jakiś czas. WYstarczy poczytać. Ostatnio lidl nawet zmienił swoje reklamy mylące, że świeżo wypiekane pieczywo. Prawda jest taka , że nie ważne jaki sklep, trzeba czytać skład tego co się je i tego co się pije, tak samo jak z piwem, piszą na puszkach i reklamach,
  • Odpowiedz
@luki201: wiesz że biedronka jest polską firmą? nie pamiętam czy sprzedali się czy po prostu #!$%@? przed podatkami, ale polak jest jej założycielem no ale mniejsza nie chce mi się tego roztrząsać, sklep to sklep to już problem rządu co robi z prawem...

co do cen to już ci powiedziałem że chrzanisz głupoty... 10zł za pierogi to definitywnie za drogo max. 5zł za opakowanie po 10-15 pierogów do tej kwoty
  • Odpowiedz
@luki201: zresztą sam pamiętam, że 5 lat temu kupowałem po 3zł pierogi tej takiej popularnej i drogiej obecnie firmy w niebieskim opakowaniu, wtedy ich pyzy z mięsem kosztowały 5zł dzisiaj chyba prawie 8 czy tam 10 już... masakra tak samo było z taką inną świeżą firmą rok czy dwa temu co ma jakąś polską nazwę, sprzedawali pyzy z mięsem bardzo dobre po 3zł [i podobnie pierogi z truskawkami itd. do
  • Odpowiedz
@atoic: takie pieczywo wypiekane na miejscu jest jak zupki w proszku. Co z tego, że miesiącami leżą na półce skoro są świeżo zalane wodą.
  • Odpowiedz
@atoic: aha ok, to w takim razie, jak robię ciasto na pierogi, zamrożę ciasto na pół, póżniej jak znalazł , świeżutkie pierogi :). To samo z piwami, w sumie to piwo, ale już nikt nie zastanawia się jak jest robione i z czego, bo w sumie jest serwowane w kolorowej puszcze, przykladowo z napisami , ze polskie i z polskich składników. A to wszystko ściemy i ściemy. Trzeba być świaodmym!
  • Odpowiedz