Wpis z mikrobloga

Oświadczam, że mam ochotę zrobić coś dość głupiego(ale potrzebował bym was jako uczestników).(to w ogóle spontan)

Koncepcja to (szybki?) konkurs z nagrodami który polega na sile waszej umiejętności dyplomacji, negocjacji i w ogóle zajebistości. Ja nic nie zyskuję po za zabawą i ciekawi mnie jak szybko ktoś wygra.

Dlaczego to robię
Bo chcę i mogę ! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nagrody
Jako, że żyjemy w dziwnym miejscu, i są różni życzliwi ludzie, nagród pieniężnych nie będzie, bo jeszcze pod coś podpadnę a robię to dla zabawy.Tak więc, nagrodami będą jakieś puchary (które zamówię na znanym serwisie aukcyjnym), z jakimś tam grawerem czy coś. Nagrodę wyślę paczkomatem, czyli nikt nie musi podawać mi żadnych danych.

Wpisowe
Nie ma wpisowego, nie ma nic ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Uczestnicy
Tak, żeby było zabawnie i aby mi się chciało to zorganizować, to musiało by być tak ze 100 osób, jak by tak przypadkiem było za dużo chętnych (W co wątpię) to górna granica tak dla równej niech będzie 512 albo 256..nie wiem..ale tym się na ten moment nie martwię.

O co chodzi(w uproszczeniu, detale wymyślę jak znajdą się chętni)
Konkurs wymyśliłem, teraz (z 15 minut temu) wiec nie doszukujcie się nie wiadomo czego.
"Gra" będzie polegała na tym, że każdy uczestnik dostanie jakąś informację, będzie to liczba albo litera, albo litera liczba..np.
X-YSES (gdzie X to liczba od 1-liczba uczestników, a YSES to losowy ciąg liter), oraz wirtualnych milion kredytów.

zabawa będzie polegać, na wymienianiu się (kupowaniu/sprzedawaniu) między sobą tymi informacjami, aż ktoś zbierze wszystkie, kto pierwszy ten lepszy.

Gracze na końcu muszą przesłać mi informację jakie "liczby" zdobyli.

Wygrani/nagrody
- dla tego kto pierwszy zbierze jak najszybciej wszystkie "liczby"
- dla tego kto skończy z największą liczbą kredytów
- dla tego kto ma najrzadziej występujące liczby (tu się jeszcze muszę zastanowić)

Czy można dawać fałszywe informacje innym graczom
Lepiej nie, ale tak też można (to wyjdzie w końcu ;) ), ale aby wygrać jakąś nagrodę, Twoja liczba musi być rozpowszechniona co najmniej N razy (np. 5 razy, dla 100 graczy, do przemyślenia)

Termin i czas trwania konkursu
Czas trwania..hm..myślę, że jeżeli będzie 100 graczy i średnio zdobycie informacji trwało by 10 minut. to myślę, że w ciągu doby się to powinno zamknąć (mam nadzieję). Jeżeli nikt nie wygra w ciągu tygodnia..to bierzemy tego kto ma najwięcej (ale przynajmniej 50, abym uznał, że w ogóle się to odbyło).

Termin, hm... daje sobie 3,4 dni na znalezienie 100 osób (pewnie będę wiedział to już jutro, jak jutro nie będzie to nie będzie i za 4 dni), jeżlei zbiorą się to potrzebuję z tygodnia aby zorganizować to technicznie. Chyba weekend byłby najlepszy. Czyli tak z 13 w niedzielę (data orientacyjna, ale chciałbym to zrobić w ciągu 2 tygodni, zanim wena mi zniknie ;) )

Jak to widzę technicznie
- Założę gdzieś jakieś darmowe forum, wszyscy tam się zarejestrują.
- Negocjować będzie można publicznie na forach, albo na prv
- Dodatkowo na szybko napisze coś w google calc (Czy jak mu tam) który będzie kontorlował finanse(te kredyty) każdego, czyli każdy dostanie swój publiczy(pewnie nick z forum) i prywatny "klucz" którym będzie rejestrował swoje "przelewy".

Może jeszcze dodam opcję "sklepu" gdzie za N kredytów, można zweryfikować, czy dana "liczba"(czyli X-YSES) jest prawdziwa czy fałszywa, pozwoli to szybko zdemaskować mniej prawdomównego (więc nie wiadomo czy się opłaca oszukiwać czy nie ;) ).

Jak ktoś będzie miał wszystko, to albo wyśle mi na prv przez forum(Czy inaczej) albo przez tego "calca" jakiś formularz..zobaczę.

Jakieś pytania, sugestie? Jakieś dziury w całym? Ktoś chętny ( ͡° ͜ʖ ͡°)?

PS.
Na razie to zarys, jak znajdą się chętni, to dopracuję detale.

#konkurs #spontan #turniejpsychologiczny ;) #wygryw (jak ktoś wygra) #oswiadczenie
  • 3
  • Odpowiedz
@LowcaG:
PS.
Trzecia nagroda jest bez sensu, muszę wymyślić inną, a chcę aby były trzy..do przemyślenia.

Tak swoją drogą to prawie takie #rozdajo , bo skończyć się to może nawet i w godzinę (60 wymian, każda po mintuę, ale przecież w ciągu wymiany można wymienić się więcej niż jedną "cyferką". I puchar zgarnięty :D a koszt zerowy
  • Odpowiedz
@WuDwaKa: hehe, dzięki za plusa, ale już znam wynik ( ͡° ͜ʖ ͡°) .

Wydawało mi się to śmieszne i ciekawe i myślałem, że ktoś się skusi na puchar za darmo..a tu nic ...życie poczekam na kolene natchnienie hehe
  • Odpowiedz