Wpis z mikrobloga

Witam was drogie Mirki i Mirabelki z #nocnazmiana i nie tylko. Mam taką #ciekawostka i #oswiadczenie
W tym dniu zaczynam ostatnią klasę w #licbaza (bojem siem #matura), a także obchodzę 18-ste urodziny. W związku z tym mam #pytanie do tutejszych ekspertów. Urodziny w ten dzień to bardziej #przegryw czy #wygryw? #wygrywczyprzegryw? Dajta trochę plusów, dodadzą mi one otuchy przed dzisiejszym rozpoczęciem roku szkolnego i naśmiewającymi się "znajomymi" z mojej daty urodzin. Zaczynam czuć #smuteg, a tu dopiero 1:30 na zegarkach.
#pytaniedoeksperta #przemyslenia
Maniek145 - Witam was drogie Mirki i Mirabelki z #nocnazmiana i nie tylko. Mam taką #...

źródło: comment_WVx0x984oywpJqQMqnTi4J24FMLtoXph.jpg

Pobierz
  • 57
  • Odpowiedz
@mihow: ale tu nie trzeba logicznie myśleć, wystarczy policzyć miesiące na palcach dłoni albo zajrzeć w kalendarz. Przedszkolaki które potrafią liczyć do 10 by o tym wiedziały.
  • Odpowiedz
@zloty_wkret:
właśnie przedszkolaki się na takim liczeniu potykają.
Jaka jest różnica np pomiędzy 31 sierpniem a 1 majem? sierpień prawie się skończył, a maj dopiero się rozpoczyna, a u ciebie tutaj nie ma różnicy. Jest #!$%@? różnica 29 dni pomiędzy 1 września a 30 września, a ty tak oczywistej rzeczy nie możesz pojąć, że aż ręce opadają.
  • Odpowiedz
@mihow:

Jaka jest różnica np pomiędzy 31 sierpniem a 1 majem

no waśnie chodzi o to, że licząc 9 miesięcy liczymy miesiące a nie pojedyncze dni. Czas trwania ciąży podaje się w miesiącach, niezależnie czy liczymy od ostatniego dnia miesiąca czy od pierwszego. zrozum
  • Odpowiedz
@zloty_wkret: ale w PEŁNYCH miesiącach!
Pisałem wcześniej przecież:
"Statystycznie rzecz ujmując ciąża człowieka trwa 281 dni ± 22"
"1 września jest 244. dniem w kalendarzu gregoriańskim. " Jeżeli dodamy do tego jeden dzień(sylwester) to mamy 245 dni.
Podążając za twoim tokiem myślenia, brakuje tutaj około 36 dni!

biorąc pod uwagę, że zostałeś poczęty w sylwestra, to przegryw.
  • Odpowiedz
@mihow: a dlaczego teraz określenia czasu trwania ciąży podajesz w dniach? Przyjęło się, że czas trwania ciąży podaje się w MIESIĄCACH, tak więc zgodnie z tym co przedstawia kalendarz i zgodnie z kolejnością następujących po sobie miesiącach, wychodzi 9 miesięcy.
  • Odpowiedz