Wpis z mikrobloga

Mirki, jutro mam zawieźć córkę pierwszy raz do przedszkola i denerwuję się zdecydowanie bardziej niż ona ( ͡° ʖ̯ ͡°) Przedszkole ma taktykę, że rodzice nawet na chwilę nie mogą zostać z dziećmi, spodziewam się rzeźni pełnej dziecięcych łez i skrajnej rozpaczy.

Niech ktoś to zrobi za mnie :D

#dzieci #przedszkole #rodzicielstwo
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jamtojest: mój brat tez jutro idzie pierwszy raz do przedszkola.
Będzie pewnie masakra jak u ciebie.
Ale dzisiaj się go podpytywałem (3 lata).
To mówił ze nie będzie płakał.
Plecak spakował (koc, zabawki i jutro go mama zawozi).
Ciekawe co to będzie
  • Odpowiedz
@chrupol: No taki mam plan ;)

@Kurajmo: Też się dziś pakowaliśmy i na razie jest entuzjazm motzno. Chciałbym, żeby się okazało, że denerwuję się na zapas. Ale serio, o siebie się tak nie martwiłem w życiu jak o nią ;)
  • Odpowiedz
@jamtojest: wiesz, chodzi o to, że potem albo inne dzieci marudzą swoim rodzicom, że też chcą mieć takiego batmana, albo dziecko zgubi i jest rozpacz albo coś. Lepiej jak się bawią przedszkolnymi. Dziecko zrozumie, że nie można zanosić zabawek do przedszkola. No chyba, że przez pół roku mu się pozwala a potem chce prowadzić taki zakaz.

Grunt to samemu wierzyć, że w przedszkolu jest fajnie. My akurat nie mieliśmy takich
  • Odpowiedz
@wnocy: No właśnie też się nie trzęsiemy i dziecko jest generalnie ogarnięte. Ale też wiem, że jest wstydliwa na początku, do tego typowa córeczka tatusia, jak się wczepi we mnie to nie ma siły, żeby ją oderwać ;) Dużo z nią rozmawiałem, na zasadzie że wzbudzałem w niej zainteresowanie tym przedszkolem, tak że sama zaczęła mówić, że chce iść, bo tam będą fajne dzieci i zabawki i w ogóle super.
  • Odpowiedz
@jamtojest: Dacie radę i uwierz mi, jak zostawiasz zapłakane dziecko i opuszczasz przedszkole. Dziecko przestaje płakać w momencie kiedy zamykasz za sobą drzwi. Pracuję w przedszkolu i mam to na co dzień.
  • Odpowiedz