Wpis z mikrobloga

@agablazej: Kolega Kejran dobrze radzi, jedź do elektromechanika, ale dobrego a nie wymieniacza. Błąd sondy lambdy niekoniecznie musi wskazywać na jej uszkodzenie, ponieważ niepoprawny skład mieszanki paliwo-powietrznej może także wygenerować jej błąd. Trzeba zweryfikować parametry pracy elementów biorących udział w tworzeniu mieszanki. A auto straciło na mocy?
sonda lambda ale nie wpływa mi to na spalanie ani nic bo mierzyłem...nie mogę znaleźć dobrego mechanika który by się tego podjął, dla wszystkich czarna magia. mam się bać i spieszyć z tematem?


@agablazej: rozumiem, że wiesz jaki to jest błąd (i jest to sonda lambda).
próbowałeś ją po prostu wymienić?
@wlatca-oka: nie umiem tego stwierdzić bo te błędy zaczęły wyskakiwać bliżej momentu zakupu niż dnia obecnego, przyzwyczaiłem się :) @katinka: no mój mechanik za wymianę chciał 800zł albo 400 za jakąś lewą ale bez gwarancji że będzie ok. to mu podziękowałem.
@agablazej A pytanie, masz dwie sondy lambda czy jedną? Bo jak błąd wypada na drugiej (za katalizatorem) to można spróbować z emulatorem tak jak napisał Centurio93, ale jak błąd pojawia się na pierwszej sondzie to lepiej to ogarnąć, bo ta sonda jest po to, żeby kontrolować skład mieszanki. Jednak jak piszesz, że nie pali Ci wiecej to bym obstawiał jakiś problem w innym miejscu - przepływomierz, świece, lewe powietrze itp. Dobrze byłoby