Wpis z mikrobloga

Co tam u Bertiego? Już tłumaczę :)

Urlop, remont, 3 tygodnie bez ani jednego treningu. To już za mną :)

W sobotę i niedzielę zrobiłem dwa krótkie (30 min.) treningi przysiadów na rozruszanie kości. Mały ciężar tak do 120kg po 5-6 powtórzeń w kilku seriach. Mam po nich takie zakwasy, że ja #!$%@?ę :D Poza tym również lekki rozruch na górę i tył, wiadomo :)

Dalszy plan?
Ponieważ jakiś czas temu udało się dobić do magicznej granicy 200kg w przysiadzie, uznałem, że siła na razie jest spoko i czas zająć się w końcu na poważnie sylwetką. Bez jakichś odstępstw, kombinacji, chwilowych zajawek. #roadto250 poczeka :)

Dieta
Dieta na niskich kaloriach i bez węgli. Na razie bez dokładnego liczenia z jednym założeniem - 1,5g białka dziennie. Reszta makrosów z warzyw, oliwy, orzechów, jaj, itp. Zobaczę jak będzie szło i w razie potrzeby zacznę liczyć dokładniej.

Trening
Chcę to zrobić jak najbardziej ciężarowo i interwałowo. Wracam do niegdyś bardzo skutecznego HIIRT (High Intensity Interval Resistance Training). Wspominałem gdzieś o nim ostatnio bo już od dłuższego czasu intensywnie siedzi mi w głowie.

Jak wygląda HIIRT?
Biorę sobie przykładowy przysiad, nakładam 80% maksa i robię ile dam radę (5-7powt.), 20 sek przerwy, 2-3 powt. 20 sek przerwy, 1-2 powt. 1,5 minuty odpoczynku.
Dzisiaj zrobiłem 3 takie serie. Docelowo chcę robić pięć, co da zwiększenie łącznej objętości względem wcześniejszych trzech miesięcy o jakieś 20-30%
Mam dwa dni treningowe:
A: Przysiad tylny, Push Press
B: Martwy ciąg, Przysiad przedni

na zakończenie każdego dnia....
Tabata ...czy coś podobnego co akurat dam radę zrobić z poniższymi ćwiczeniami :)
1. Pendlay Row
2. Snatch grip Deadlift
3. Snatch High pull
4. Muscle Snatch
5. Hang Power Clean
6. Push Press
7. Front Squat
8. Rear Barbell Lunge

Trzymajcie #!$%@? kciuki. Dziś po treningu trząsłem się jak #!$%@? czekając do kasy w Biedronce :)

#silownia #mikrokoksy
  • 15
@easy_tf: no właśnie to mnie zainspirowało żeby wrzucić do "Cardio" więcej sztangi. przecież tyle fajnych rzeczy mozna z nią zrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

edit: już sam nie wiem który raz to oglądam (ʘʘ)
@churagan: w zależności jak będzie szło, dorzucę po jednym ćwiczeniu dodatkowym robionym normalnie np. 3x8. Następne w kolejce są ławka płaska i wiosłowanie :) moja góra nie jest słaba tylko mała i na razie i tak tego nie nadgonię więc skupiam się na tym czym mogę mocno popracować :)
@berti: Życzę powodzenia. Z własnego doświadczenia powiem, że wyeliminowanie węgli do minimum (całkiem ;) ) to zajebista sprawa. Nieco ciężko na początku a później się człowiek przyzwyczaja i jest git. Zeszły rok ~94-74, w tym ~86-76 narazie. Jedynym problemem jest to, że już 2x myślałem że przy 75 będzie bardzo dobra sylwetka :P a jednak brakuje jeszcze ~5kg w dół. Większość czasu no cardio. Czasem trochę "szybszego przeczucania sztangi" po treningu