Wpis z mikrobloga

@NIEdlaJOWow: Obecny system - sprawiedliwe zasady? Śmieszni jesteście. :)

1. W obecnym Sejmie zasiadają posłowie na których łącznie głosowało ledwie 26,63% wyborców (za PKW: ilość wyborców- 30.762.931, suma głosów oddanych na 460 wybranych posłów-8.190.857)

2. W okręgu wyborczym Warszawa I do Sejmu
dostał się : Jastrzębski Leszek Andrzej (PO) dostając 3.075 głosów
nie dostał się do Sejmu: Poncyliusz Paweł Janusz (PJN) dostając 24.948 głosów.

W JOW wybierany jest najlepszy kandydat, który
@nnogi: ja nie będę. Jak widzisz im pasuje obecna sytuacja polityczna, widać kto jest sponsorem akcji. Zresztą jak chcesz wprowadzić STV? Już pomijam, że będą gorsze efekty niż w przypadku JOW. Czy zbierają podpisy pod referendum, przygotowują plan jak je wprowadzić? Nie, oni są za stv odkąd dowiedzieli się o referendum. Nie chcą żadnych zmian, co pokazali tą grafiką "sprawiedliwe zasady", trzymajcie mnie:D
@nnogi: jowy mimo wszystkich wad daje szansę, że raz skompromitowana świnia nie będzie pchała mordy do koryta, bo znajdzie się jeden odważny, co przypomni wyborcom obiecanki konkurenta
No ale większość społeczeństwa to idioci, więc chyba się zapędziłem w fantacjowaniu
@brmstufldigart: Posłowie którzy są w sejmie zostali wybrani przez 26% wyborców. Średnio posłowie dostali 4,88% głosów :) Sami się wybierają, a na listach mamy tylko BMW, bo Ci z zasadami, albo są w małych partiach ignorowanych przez media, albo muszą robić własne listy i wybrać 900 osób z całej Polski z nieskazitelną przeszłością.
@tony_soprano: Podstawową różnicą między JOW, a obecną ordynacją jest kto wybiera posłów. Dużo większą szansę na zmianę mamy w przypadku, gdy to od wyborców zależy kto jest posłem, niż tak jak teraz, kiedy to posła wybiera tak na prawdę centrala partii. Teraz obiecują różne rzeczy, a potem mają to w dupie lub przepraszają wyborców, jak poseł PO.