Wpis z mikrobloga

Potrzebuję pomocy bo mam styczność pierwszy raz w życiu z czymś takim...
Zrobiłem projekt, pobawiłem się w nim grubościami czcionek w określonym typie. Wysłałem klientowi zrzuty ekranu (na nich widział wszystko tak jak ja w projekcie). Ale kiedy doszło już do przekazania projektu do druku to szczena mi opadła. Bowiem czcionki w tym projekcie po każdym eksporcie ZMIENIAJĄ SWOJĄ GRUBOŚĆ (była chuda, wychodzi pogrubiona).
Sprawdzałem eksport do PDF, do innych formatów także. Spróbwałem zamieniać na krzywe a NAWET spróbowałem scalić je z innymi elementami (zrobić z nich bitmapę). I po każdej takiej operacji typu przekształcenie w krzywe czy scalenie do bitmapy - czcionki zmieniają swoje wielkości na odwrotne. I jestem w dupie bo nie mam pojęcia co mogę teraz z tym fantem zrobić. Pierwszy raz widzę coś takiego aby czcionki w przypadku zamiany na krzywe dostawały wprost odwrotną grubość niż zadana.

Pomoże mi ktoś? Wstawiłbym tutaj plik w Corelu i poprosił o scalenie ich w wersji nowszej niż ta na której ja pracuje. Może nowsza wersja coś lepiej przekształci? Dorzucę też czcionki w paczce (zawrę je w pliku projektu Corela - da się). To plik projektu Corela więc prosiłbym o zgłaszanie się pomocnych osób, którzy korzystają z tego właśnie oprogramowania.

#pomoc #corel #grafika #design
Bunch - Potrzebuję pomocy bo mam styczność pierwszy raz w życiu z czymś takim...
Zro...

źródło: comment_UmJ62mjpaNudIuO05BrXxR5pmVsSts6j.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
@Bunch: bitstream to program który instaluje sie czesto z Karolem, miesza w fontach w niektórych przypadkach. A 150k taki naklad dzisiaj wypuscilem do druku ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
@Bunch: Pracuje w tej agencji 8 rok, jak ktoś przyjdzie i będzie miał pretens to jego problem, ja wykonuje swoją pracę, nie jestem automatem żeby dziobać 24/7, kiedy trzeba #!$%@? - ale bez przesady.
  • Odpowiedz