Wpis z mikrobloga

tl;dr kupić xiaomi yi za 50$ taniej i szukać akcesoriów czy kupić sj5000+ z wszystkim co potrzebne od razu?

Zastanawiam się nad kupnem kamerki, która będzie służyła podczas jazdy motocyklem, rozważam Xiayomi Yi i Sj5000+. Z moich dotychczasowych wyliczeń wychodzi że za Xiayomi Yi to:
-84,97$ za kamerę
-6,26$ za dodatkową baterię
-15,29$ za wodoszczelną obudowę
- 20$ za kartę pamieci
ale nie ma żadnych lepców i rzeczy do zamontowania na kasku i nie ma wyświetlacza.

Z kolei Sj5000+ to:
-151$ za kamerę i wszystkie potrzebne akcesoria
-20$ za kartę pamięci
-8,5$ za dodatkową baterie

Wychodzi na to że za jakieś 130$ miałbym Xiaomi a za 180$ Sj5000+. No i tu rodzi się pytanie czy kupie za mniej niż ~200zl potrzebne mi akcesoria w pl? Bo u chińczyka nie ma tych akcesoriów a randomowym nie ufam. Oraz czy brak wyświetlacza nie będzie problemem i jak sprawują się na motocyklach?

#aliexpress #xiaomiyi #sj5000 #sj5000plus #sj4000 #sj4000plus #kamerasportowa #motocykle
  • 11
@TomdeX: na banggodzie ponoć zdarzały się podróby czy jebnięte wersje z kiepską ostrością, ale ja kupowałem miesiąc temu może dwa z bg i mam dobrą sztukę z której jestem zadowolony
Dzięki za pomoc, sporo mi rozjaśniliście. A na gimbala bym się połasił ale troche za drogi na teraz, chce sie zmiescic do 200$ z wszystkimi bajerami a najlepiej byłoby zapłacić jak najmniej :P Co do obudowy to się pomyliłem i w tym sklepie wybrałem kamerke z obudowa i dlatego pokazuje się cena 85$ (http://www.aliexpress.com/store/product/Extra-battery-Desktop-charger-32gb-TFcard-Puhui-Original-SJ4000-T-SJCAM-Action-Camera-Waterproof-1080P/343737_32266559338.html)