Wpis z mikrobloga

na podstawie informacji ujawnionych przez volvo zrobiłem małe podliczenie ile mniej więcej każdy z zawodników Virtus pro dostanie sticker-money za turniej w Kolonii. Z podanych informacji wynika, że całkowita kwota z naklejek do przekazania organizacjom wynosi 4 200 000$. Przyjmiemy wariant pesymistyczny. Po podzieleniu na 16 zespołów wychodzi 262 000$, czyli na zawodnika około 50.000$. Przy kursie dolara 3,69 daje to prawie 200.000zł na głowę. Prawdopodobnie więcej, ponieważ VP jest jedną z najpopularniejszych drużyn i wychodzą ponad średnią a z tego co wiem 100% kasy z naklejek idzie dla graczy, a organizacja dostaje kasę od sponsorów. Mogę się mylić. W każdym razie przy 3 takich turniejach rocznie Jarek Pasha nie potrzebuje wparcia od Mortara2K ;)
http://blog.counter-strike.net/index.php/2015/08/12365/
#csgo
fiszu86 - na podstawie informacji ujawnionych przez volvo zrobiłem małe podliczenie i...

źródło: comment_X4HUVNIEiYlEacY8rFHWpovXrUlgCpLJ.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
Organizacje mają w kontraktach z graczami ustalony podział kasy z naklejek. Większość z nich pobiera sobie % od tego. Tak samo od nagród z turniejów.
  • Odpowiedz
@Hermes: Każdy kontrakt wygląda inaczej, dlatego NBK i spółka kopnęli w zadek LDLC, która chciała kasę z naklejek dla siebie i poszli do NV, gdzie narzucili swoje zasady
  • Odpowiedz
@fiszu86: A masz jakieś źródło że kasa z naklejek idzie do kasy zawodników virtus ? Bo ja miałem info ze virtus płaci im miesięcznie jakieś siano jako normalna wypłata + maja cała kase z premi za miejsce w turnieju a wlasnie kasa z naklejek eventów itp trafia do budzetu organizacji. moge sie mylić dlatego pomocne było by źródło.
  • Odpowiedz
@KunioKun: to by było głupie, bo przy tych pieniądzach zawodnicy wcale nie potrzebowali by organizacji, która zabiera im tak ogromne pieniądze. Dodam tylko że W Katowicach 2014 cała pula z naklejek na wszystkie zespoły wyniosła zaledwie 200 000$. to ponad 40x mniej.
  • Odpowiedz
@fiszu86: naklejki organizacji typu vp fnatic czy inne to kasa dla organizacji (po odjeciu prowizji dla volvo). naklejki z autografami graczy to 50% dla danego gracza a 50% dla volvo. kiedys hltv zrobilo dokladne wyliczenia i mieli dokladne dane kto ile dostal
  • Odpowiedz
@Hermes: no i tak samo było z graczami cloud9, wcześniej grali w complexity, które chciało przytulić ich kasę z naklejek, przeszli gdzie chcieli. masz jakieś konkretne dane o poszczególnych kontraktach czy zgadujesz?
  • Odpowiedz
@fiszu86: Czy ja wiem czy głupie, wcześniej nie miałeś naklejek z autografami, tylko same z logo drużyn. Natomiast jestem prawie pewne ze gdzies czytałem o tym ile dostają miesiecznie od swoich organizacji jako zwykłe salary :)
  • Odpowiedz
@fiszu86: Po prostu wiem, jak to działa i łączę wątki. Organizacje hajs z naklejek traktowały, jako "dodatek" do kontraktu. Chyba nie przewidziały, jak ogromna kasa z tego idzie. TSM na pewno nie jest zadowolone ze swoich negocjacji.( ͡° ͜ʖ ͡°)

Serio myślisz, że hajs z naklejek decydował wtedy o podpisaniu kontraktu? ( ͡° ͜ʖ ͡°) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@fiszu86: Zajebista sprawa sprawa z tymi naklejkami, organizacje/gracze walczą o fanów żeby Ci później kupowali naklejki. Szkoda tylko że Valve bierze aż 50%
  • Odpowiedz