Wpis z mikrobloga

Właśnie się dowiedziałem, że Świnka Morska to już nie Świnka Morska, a od teraz Kawia domowa. Nawet opera mi słowo kawia podkreśla to jako błąd :D. Mózg #!$%@?

Kawia domowa, dawniej: świnka morska (Cavia porcellus) – gatunek udomowionego gryzonia z rodziny kawiowatych (Caviidae). Sprowadzona do Europy, została udomowiona i szybko się rozpowszechniła w hodowlach jako zwierzę domowe, a także laboratoryjne.


https://pl.wikipedia.org/wiki/Kawia_domowa
##!$%@? #kawia #swinkamorska #wtf #ciekawostki
Radus - Właśnie się dowiedziałem, że Świnka Morska to już nie Świnka Morska, a od ter...

źródło: comment_1SNWVt0sxXgmJCdebdWoavyjKspv5Sq7.jpg

Pobierz
  • 12
@Radus:

We wcześniejszej polskiej literaturze zoologicznej dla określenia gatunku Cavia porcellus używana była nazwa zwyczajowa „świnka morska". W wydanej w 2015 roku przez Muzeum i Instytut Zoologii PAN w Warszawie publikacji „Polskie nazewnictwo ssaków świata” rodzajowi Cavia nadano nazwę kawia, zaś niegdysiejszej „śwince morskiej” kawia domowa. Zmiana wiąże się z tym że przyjęta w potocznym rozumieniu nazwa „świnka” wynikała z błędnego tłumaczenia nazwy hiszpańskojęzycznej na angielską, a z języka angielskiego na
Gdzie sens - gdzie logika. To jakby na kurę nie mówić kura, bo to przecież jest gatunek grzyba.


@Saute: Czy Ty potrafisz czytać, chociaż z odrobiną zrozumienia?

We wcześniejszej polskiej literaturze zoologicznej dla określenia gatunku Cavia porcellus używana była nazwa zwyczajowa „świnka morska". W wydanej w 2015 roku przez Muzeum i Instytut Zoologii PAN w Warszawie publikacji „Polskie nazewnictwo ssaków świata” rodzajowi Cavia nadano nazwę kawia, zaś niegdysiejszej „śwince morskiej” kawia