Wpis z mikrobloga

Wlasnie bylem w "Handelskammer" w sprawie doinformowania sie w kwestii obowiazkiowych ubzepeiczen jak bym porzucil etat i pracowal 100% na siebie.
Jedyna obowiazkowa oplata, to ubezpieczenie zdrowotne (stawka zalezy od tego gdzie jest sie ubzpieczonym, tu musze sie doinformowac) - nie ma obowiazkej skladki na emeryture :D czuje sie jak w wolnym kraju #czujedobrzeczlowiek

Teraz pozostaje zadzownic do firmy ubezpieczeniowej i sie doinformowac co i jak. Strasznie mnie kusi byc znowu wlasnym szefem. :D

#mattzagranico #niemcy
Pobierz JavaDevMatt - Wlasnie bylem w "Handelskammer" w sprawie doinformowania sie w kwestii ...
źródło: comment_KHKN16uu3Kf7tSQ9x3ItViQWHLyG0nYl.jpg
  • 22
nauka muzyki z wykorzystaniem nowych technologii.


@JavaDevMatt: ale nic na tagu nie ma o tym, jak rozumiem to cos wiecej niz ta apka na teleofony ktora jak sam mowisz nie przynosi jeszcze takich zyskow zeby mogl oplacic zycie, cos sie zmienilo?

po niemcach nie spodziewalem sie ze jest tam dzialalnosc bez ubezpieczenie emerytalnego, moze cos zle uslyszales, moze to jakis okres tylko
@oskar_15: juz mam firme od poczatku roku ;)
@bazingaxl: aktualnie mam 1 gre. W planach bloga (cos jak javadevmatt.pl, tylko dla muzykow hobbistow), druga gre mobilna i pozniej moze ebook. Nic bez planowania :D plan to sprawic, by moja firma dawala mi 5 lat po zalozeniu stabilne zyski, aktualnie troche ekppyremntuje, mostow nie pale. Bedzie dobrze. ;)
@JavaDevMatt: no tak ale rozumiem ze nie chce tego sprawdzania robic na zasadzie rzucam etet zaczynam firme, bo a ama apki pamietam ze to jeszcze nie ten etap, dlatego zapytuje czy napewno chcesz etat porzucic

przypomnialo mi sie ze jeden user z wykopu ktory siedzi na islandii ma tam fajny pomysl na zarabianie chodzilo o jakies stowarzyszenie krajowe dla promocji skateboardu czy jakos tak, podobno ci co sie zglosili do reklam
jest wcale nie tak latwo jako nowa niezalezna firma


@bazingaxl: no nie jest latwo
Kalkuluje sobie po prostu, czy siedziec kolejne lata na etacie bez prawdziwej satysfakcji, czy ryzykowac poki jestem w miare mlody (25 lvl). Mam przeciez dobre perspektywy, by w razie czego po 2-3 latach wrocic na etat. Przynajmniej nie bede mial wyrzutow, ze malo w zyciu ryzykowalem. Oszczednosci mam, umiejetnosci mam. Nic tylko probowac :D