Wpis z mikrobloga

#bieganie
Mireczki spaslem sie przez ostatni rok jak cholera, byla choroba bylo mase problemow w zyciu i moje BMI wynosi na dzień dzisiejszy 31.8 Maskarka jak czlowiek moze sie zapuscic, chciałbym znów wrócić do truchtania ale cholera cos jest nie tak. Po kilku metrach pojawia sie kolka która powoduje ze zwijam sie z bólu na domiar zlego od alko mam coddzienie zgage po lekkim wysilku i to taka ze kiszki na drogą strone sie wywracaja.
Ze zgaga sobie poradze, ale jak uporac sie z ta kolka aby przebiec wiecej niz 50m
  • 28
@muak47: Spróbuj biegać ok. 2h po posiłku, posiłek powinien być lekki np. zupa, makaron z dodatkami. Oprócz tego zmiana biegu na marsz, aby kolka przeszła, skłony, napinanie mięśni brzucha podczas wydychania powietrza.
@stoprocent: no to raczej kolka, marskosc watroby mam nizej :-)
No nic spróbuje waszych porad, musze z bmi zjechac do minimum 24 jak wczesniej mialem, czulem sie jak mlody Bóg. A teraz jak spasiona swinia idaca na rzez
@MrsGreen: Znaczy sie jak je wzmocnić, przez ten tluszc? Rozgrzewka rozumiem jakies rozciaganie itp..Dzis gdzies tam wyczytalem ze ogolnie bieganie dla otylych jest niewskazane, to co mam dalej obrastac w tluszcz
@muak47: Miałem to samo. zgaga od wszystkiego, a szczególnie po alko. Co gorsza po alko rzygałem. Olej pomysł na bieganie bo stawy będą Cie #!$%@?ć, poza tym lekarz mi odradził że to jest najgłupszy możliwy pomysł.

Ja zacząłem chodzić na basen - ot od 14x25m w 45 minut zaczynałem w marcu - teraz robię ok 80x25m w 60min (rekord 88x). Ot w zależności od chęci i pogody od 1 do 5
@muak47: nieważne jakie ćwiczenia. Jedyna opcja to po pierwsze ćwiczyć regularnie a po drugie starać się żeby każdy następny trening był mocniejszy niż poprzedni. Ja np chodzę na basen 15 razy w miesiącu. efekty przyszły same. ale dopiero po około trzech miesiącach.
a po drugie starać się żeby każdy następny trening był mocniejszy niż poprzedni


@przemek_amag: idealna droga do przetrenowania i kontuzji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@muak47: rozciągamy się zawsze po biegu, nie przed. Rozgrzewka ma wyglądać mniej więcej tak:

http://treningbiegacza.pl/rozgrzewka-kompendium-wiedzy-przykladowe-cwiczenia

A tu plan treningowy dla początkujących:

http://treningbiegacza.pl/training-plans/plan-treningowy-od-zera-do-60-minut-ciaglego-biegu-10-najczestszych-pytan-zadawanych-przez-poczatkujacego-biegacza
@Patryk: odpowiedź jest bardzo prosta. nie przestawać pływać. ja stałem na 70 długościach może dwa miesiące. a potem nagle stało się. chyba kwestia wzmocnienia ramion. teraz 90 - 100 w godzinę to norma. pływam od marca. zaczynałem od 24 długości w 60 minut.
@Fiddler: Dziękuję bardzo za pomoc i innym również ( ͡° ͜ʖ ͡°) Obawiam się tylko tego o czym pisał
@Patryk

Olej pomysł na bieganie bo stawy będą Cie #!$%@?ć, poza tym lekarz mi odradził że to jest najgłupszy możliwy pomysł.


Niestety pływanie odpada z prostego powodu, nie mam gdzie wanna za mała ( ͡° ͜ʖ ͡°) a jak będę drugi rok siedział jak
@muak47: no ja też mam dobrze zrobione nogi. W zeszłym roku w te #!$%@? upały w miesiąc robiłem po 50-60km dziennie rowerem po 3-4 razy w tygodniu, w tym roku sobie raz zrobiłem na ostro 1:30 na basenie i przejażdżka 30km rowerem, ale nie chce mi sie ostatnio zrobic roweru. Wole wygodnie na godzinke na basen. Przynajmniej się nie spocę (lub nie będę tego czuł).

@przemek_amag ja stałem długo na 20-22x50m
@muak47: na początek kup buty z dobrą amortyzacją, jak sie wkręcisz to potem popracuj nad techniką biegu i stawy będą w porządku. To trochę mit z tymi stawami i bieganiem. Tzn. owszem, bieganie obciąża stawy bardzo mocno, szczególnie u osób "przy sobie", ale jeśli się ma dobre buty, trzyma się wyznaczonych jednostek treningowych (największy błąd większości i to nie tylko początkujących biegaczy - przetrenowanie) plus opanuje się odpowiednia technikę biegu to