Wpis z mikrobloga

#mirkokoksy mam problem, bo trochę zaniedbałem nogi i wyglądam jak #!$%@? bocian xD Czy jest sens trenować nogi 2x w tygodniu i czy to da lepszy efekt? Teraz trenuję tak:
4x Wypychanie nóg na suwnicy
4x Wspięcia na palce ze sztangielkami
4x Uginanie nóg na maszynie leżąc
4x Prostowanie nóg na maszynie siedząc
Czy bardzo #!$%@? trening? jeśli tak, to co byście zmienili? Przysiady raczej odpadają, bo jak rok temu robiłem i mnie jebnęło lumbago to się trochę boję xD #silownia
  • 15
@tmzz: Tak jest sens trenowac 2x w tygodniu, a jak jestes bocianem to moglbys trenowac nawet 3 razy (nie od razu, ale po kilku tygodniach przystosowania i na dobrej diecie) tak zeby szybciej nadrobic. Zacznij przysiady od malych ciezarow, poczytaj i naucz sie techniki. Zamien wspiecia na palce ze sztangielkami na wspiecia ze sztanga, dodaj wykroki do treningu.
@tmzz: teraz do Ciebie. Jaki masz staż?

Po pierwsze przysiady. Możesz zacząć robić dwa razy w tygodniu, potem przejść na trzy. Reszta tego co wstawiłeś jest w miarę OK. Rób to 4-6 miesięcy o dopiero wtedy oceniaj efekty.
@berti: @Przetok: czuje się jak za starych dobrych lat gdzie wszystko co tutaj pisaliśmy było jak herezje ( ͡º ͜ʖ͡º)
Wiem, ale admini nie ogarniaja i zapewne zapisuje nicki w bazie danych jako słowa same w sobie, a nie ID, więc nie mogę tego już zmienić :(
@tmzz: Kiedyś trenowałem 2x w tygodniu nogi, ale to było w ramach FBW, przez co zbyt mocno ich nie obciążałem (mała ilość ćwiczeń na nogi w danym dniu). Nie jestem zwolennikiem maszyn, ale możesz to rozłożyć w następujący sposób. Pierwszy dzień zrobić z ciężarem asekuracyjnym, czyli aby ostatnią serie w danym ćwiczeniu wykonać z zapasem 2-3 powtórzeń. Nie doprowadzając do upadku mięśniowego. W kolejnym dniu już z wiedzą po treningu asekuracyjnym