Wpis z mikrobloga

@Zashi: heh, już dziś dyskutowałam o nim z ludźmi z redakcji. Chodzi tu o przecinek na zasadzie "Mieliście kupić pomidory, a nie ogórki", a nie o przecinek ( a raczej jego brak) typu "Pieniądze a szczęście". No wiem, jest trochę problematyczny... Albo jeszcze taki przykład: "Mają dwie córki, a starsza chodzi już do szkoły" ;-)
  • Odpowiedz
@Zashi: przecinek raczej nie jest błędny, ale chyba za to błędny jest myślnik. Wydaje mi się, ze powinien być dłuży. No, ale już trudno. Zamieściłam strzałkę - >, ale admini wykopsa to zmienili, bo być może ta kombinacja znaków psuła reklamę (??). ech... ta interpunkcja...
  • Odpowiedz
@Zashi: To zdanie bez skrótów myślowych w mojej głowie brzmi: " Windows jest tylko 10, a Programista aż 38", więc zależy jak kto zrozumie. Może powinnam zrobić sondaż, bo subiektywnie inaczej interpretuję to hasło niż być może większość ludzi.
  • Odpowiedz
@anusia-adamczyk: Znak występujący po emotikonie jest OK. Powinna to być pauza (ewentualnie półpauza) użyta w funkcji myślnika. Ta kreska jest trochę zbyt krótka i można ją odczytać jako dywiz użyty w funkcji myślnika. Jest to błędne, ale ile osób to zauważy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@anusia-adamczyk: U wut m8? W swojej głowie masz zdanie, a na głównej jest równoważnik zdania. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Potrzebujemy kogoś po filologii polskiej. Przynajmniej z tytułem doktora. Ja będę twardo stał przy mojej wersji: tam nie może być przecinka!
  • Odpowiedz
@Zashi: Ok, niech Ci będzie. Nie da się tego zmienić niestety, jest przecinek. Korektor zasugerował mi brak przecinka, ale jak mu wyjaśniłam to przyznał rację. A co sadzisz o myślniku, bo mnie bardziej martwi?
  • Odpowiedz
@anusia-adamczyk: Poczytaj o takich znakach topograficznych jak pauza, półpauza, dywiz i podobnych. Wszystkie to "kreski", ale różnią się długością oraz - co najważniejsze - zastosowaniem. Gdy pisze się na Mirko, to nie ma sensu bawić się w te znaki, ale książki muszą (powinny) być poprawnie pisane. Przykładowo dialogi, zawsze mają dłuższe "kreski". ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja jednak nie jest ekspertem w tych sprawach, ale osoba
  • Odpowiedz
Dostałam "zadośćuczynienie" za "wpadkę" ze złym wyświetlaniem reklamy. Naprawdę bardzo się cieszę! Czy, któryś z Mirków ma jakiś pomysł jak zareklamować "Programistę" by reklama trafiała do programistów - wykopowiczów i była skuteczna?
  • Odpowiedz