Wpis z mikrobloga

#weeklytopedm Wydanie 35: 27.07 - 23.08.2015
Wszystkich, którzy nie wiedzą o co chodzi odsyłam do tagu #weeklytopedm

Natłok pracy i innych obowiązków :) nie pozwolił mi na wrzucenie listy przez dłuuuugi czas. Jednak w końcu wracam do was mireczki <3. Przez miesiąc uzbierało się na prawdę dużo godnych polecenia utworów. Wybrałem 25(26) z pośród 70+ produkcji. Zaczynajmy więc.

25. Firebeatz - Sky High (Tiesto Edit) || #bigroom
Jedyny typowy Bigroom w dzisiejszym zestawieniu. Dwa lata temu powiedziałbym, że muzyka taneczna idzie w złym kierunku. Teraz jestem pewny, że zmierza w dobrym, nawet najmniej ambitne produkcje wykazują się fajnym brzmieniem, jak utwór powyżej. Dałbym sobie jednak rękę uciąć, że to nie edit Tiesto, tylko Motiego.

24. Jauz & Pegboard Nerds - Get on Up || #electro #electrohouse
Wydanie od Monstercat, więc możemy się spodziewać najwyższej jakości. Produkcja jest świetna, połączone housowe breaki z electro. Pomysłowo.

23. KSHMR - JAMMU (KYFRA Remix) || #house
Zwycięzca konkursu na najlepszy remix Jammu . W nagrodę KYFRA otrzymał collab z KSHMR. Gratulacje dla tego pana, bo stworzył fajne housiwo nie zatracając klimatu oryginału.

22. [Above & Beyond - Counting Down the Days [Extended Mix] ](https://www.youtube.com/watch?v=NuS-0Jy74Do) || #progressivehouse
Trochę nisko, ale nie jestem wielkim fanem PH. Zostawiam ten utwór wam ;).

21. Alex Adair - Heaven (Extended Mix) || #tropicalhouse #house
Przyjemny tropical house, co prawda Make me feel better było lepsze, ale ta produkcja też jest warta przesłuchania.

20. Bart B More - Want You So (Original Mix) || #house #fidgethouse
Kolejna moda w muzyce tanecznej zatacza coraz szersze kręgi. Potężny fidget house wali drzwiami i oknami na parkiety, bardzo dobrze.

19. Feed Me & Kill the Noise - Far Away (Habstrakt Remix) || #electro #electrohouse
Oryginał uwielbiam, remix też świetny. Ostatnio wyszło dużo fajnego electro.

18. ak9 - Scars (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse #polskieedm
Cudowna melodia od rodaka. Zauważyłem, że wielu Polaków tworzy w podobnym stylu (np. Enyo, Mario Ayuda)

17. Fox Stevenson & Curbi - Hoohah (Original Mix) || #house #futurehouse
Jeżeli mam być szczery, to aż tak bardzo mi nie podpadł ten utwór. Ok, jest oryginalny, ale coś mi nie gra w nim do końca. Mimo wszystko warty przesłuchania.

16. Years & Years - King (Merk & Kremont Remix) || #bigroomprogressivehouse
Oryginał lubię, M&K jako producentów również, więc nic dziwnego, że spodobał mi się ten remix ;)

15. King Arthur feat Michael Meaco - Praise You (Original Mix) || #house #futurehouse
Chyba jest to wyciek, ale nie jestem pewny :P

14. Kaskade - We Don't Stop || #bigroomprogressivehouse
Po prostu Kaskade. zapraszam do odsłuchu.

13. Laidback Luke - Break Down The House (D.O.D Remix) || #house #fidgethouse
D.O.D w końcu pokazuje coś wielkiego. Przepotężny fidget. Drop jako jeden z lepszych w ostatnim czasie w tym gatunku.

12. Matisse & Sadko - Memories (Original Mix) || #house
Świetny, melodyczny house. Idealny na kończące się wakacje.

11. Armand Pena, Peter Gelderblom, Randy Colle - Promise You Feat. Zashanell (Original Mix) || #progressivehouse
Cudny progres w stylu dawnych produkcji Axwella. Uwielbiam ten styl.

10. Eric Prydz - Opus || #progressivehouse zasłużenie #mirkoelektronika
Dziewięciominutowy pływaczek od Prydza. Czego chcieć więcej?

9. Mike Mago - Deeper Love (Original Mix) #house
Przyjemny wokalny track od Mike Mago. Kawał dobrego house.

8. Project 46 - Destroy Me (Extended Mix) || #bigroomprogressivehouse
Szkoda, że ich kariera trochę stanęła, jeszcze 2-3 lata temu byli bardzo dobrze zapowiadającym się duetem :/. Oto najlepszy utwór z ich niedawno wydanego albumu. Świetny jest, bardzo wzruszający. #!$%@? potrafią grać na emocjach xD (mi również)

7. Laurel, Ben Pearce, Shadow Child - Nothing Ever Hurts (Original Mix) || #progressivehouse
Utwór, który równie dobrze mógłby znajdować się na pierwszej pozycji dzisiejszej listy. Świetny wokal, ciężko produkcję podpiąć pod odpowiedni gatunek, ale najbliżej właśnie do PH.

6. Tiesto & KSHMR - Secrets (Don Diablo VIP Remix) & Tiesto & KSHMR - Secrets (Don Diablo Remix) || #house #fidgethouse #futurehouse
Link do remixu w stylu future. Don Diablo wydał utwór w dwóch wersjach, obie produkcje na wysokim poziomie, ale wolę wersje fidgetową :>.

5. Don Diablo - On My Mind (Original Mix) || #house #futurehouse
No cóż, kolejna nuta tego pana w moich listach. Nic dziwnego, bo jest to kawał dobrej muzyki.

4. Duke Dumont – Ocean Drive (Original Mix) || #house
Cudo od Dumonta. Świetny wokal okraszony odpowiednimi dźwiękami. Szkoda tylko, ze taki nieznany.

3. DubVision ft. Emeni - I Found Your Heart (Original Vocal Mix) || #bigroomprogressivehouse
Kolejna, świetna nuta od tego duetu. Piękny (choć trochę cukierkowy wokal), melodia od razu wpadająca w ucho. To może być jeden z największych hitów tego roku.

2. Arty - Braver Love (feat. Conrad) || #bigroomprogressivehouse
Po prostu Arty. Rusek jest mistrzem świata i każdy jego utwór ląduje na moich listach. Nic dziwnego.

1. KSHMR, Dzeko & Torres - Imaginate (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse
Nuta oddana za darmo... może nie jest idealna, może zarzucicie mi, że o wiele więcej utworów w tym wydaniu jest niżej, ale ten wokal, tekst i porządna melodia wypierdzielają mnie z butów. Zagości na bardzo długo w mojej pamięci. KSHMR to bez dwóch zdań najlepszy producent w tym roku.

Link do paczki part 1
Link do paczki part 2

Jak zwykle zapraszam do komentowania i dzielenia się świetną muzyką.

#edm #muzyka #muzykaelektroniczna
  • 12
@Delus: No, powiem Ci, że co do #8 to się zgodzę w 100%, szczególnie do słów "#!$%@? potrafią grać na emocjach xD (mi również)" :D Ale ta nuta jest świetna, słyszałem już jakiś czas temu, także dla mnie to nie nowość ale mimo to, dobrze się do niej wraca.

Swoją drogą posubowałem już tyle różnych kanałów, że teraz jak widzę Twoją listę i skupiając się wyłącznie na progressive house & bigroom
@Delus: Przesłuchałem całość i w sumie nic mnie nie porwało wielce. Po prostu sobie coś plumkało w tle, ale nic się nie wybiło. Może spróbuję jeszcze raz, ale jakoś nie moje klimaty, czekam na kolejny odcinek :)
@Lacik: bo w sumie ostatnio jest lekki zastój jeżeli chodzi o nowe wydania. W tym tygodniu w ogóle nie wydawałem listy, bo musiałbym wybierać utwory na siłę.