Wpis z mikrobloga

Chyba zbyt długo zwlekam z zakupem nowych kapci do #rower Nie wiem czy za mocno cisnę w pendały, czy stopy przesuwają mi się za mocno do przodu (raczej w tym problem), ale po kilku dłuższych trasach mam krew pod paznokciami. Wygląda jakby gangrena mnie atakowała ( ͡° ʖ̯ ͡°) Także pytanie. Ma któryś mirek kapcie Shimano SH-R171? Co polecacie w tym przedziale cenowym? Mavica? Chodzi mi głównie o wagę i przewiewność. #szosa
  • 17
@chiken: I tu się mylisz. model R171 jest ciekawszym wyborem od sidi i speca w tym budżecie.
@proweniencja: Mam od kilku tygodni, polecam. Wbrew pozorom jest świetna wentylacja, but sprawdzony podczas jazd 200+ km w największe upały. Do tego waga piórkowa i wysoka sztywność (indeks 10). W podobnym budżecie znajdziesz jeszcze ciekawe Northwave Torpedo Plus.
Rzecz jasna but przed zakupem lepiej ubrać, mi R171 podpasowało od razu, a @trace_error musiał
@chiken: Mam Sidi i równie klocowate Adidasy. Są solidne, a wręcz pancerne. Tyle że wspomniane Shimano ważą 243 g na buta, a Sidi w tej cenie to Levele czyli 340 g. O wentylacji nie wspominając, a Laser to już 7 stówek.

@fixie: Ok, dzięki. Właśnie nad tą klapą się najwięcej zastanawiam. Nie wygląda na super przewiewną, a R321 to nie ta klasa cenowa. Mam nadzieję, że ściągną mi z 2
źródło: comment_zzCW7XiCjpuG7sGbpVQZ8Anq4SA0wmiM.jpg
@proweniencja: jeśli szukasz 44, to w Shimano już ich nie ma (; zostało tylko to co sklepy mają na stanie, chyba że przez ostatnie 3 tygodnie wydarzył się cud.
Czarna część jest cała w dziurkach, więc dobrze wentyluje, do tego jak to w Shimano na podeszwie z przodu jest spora dziura. Jadąc wystarczy docisnąć piętę w dolnym położeniu pedała i czujesz powietrze na stopie.

Mi się kojarzą z kaloszami (;
źródło: comment_qlCZU8ZaQXbtW9KSyVLAzGOtfbNNQ7VY.jpg
@proweniencja: Jeżeli obecne buty masz 42, to Shimano przypasują zapewne w rozmiarze 43. U mnie połowa ludzi jeździ w s-worksach i sidi, nie mogę na nie już patrzeć, więc trzeba było wybrać coś mniej oklepanego.
@proweniencja: jeśli o krk chodzi to R171 mają pełno rozmiarów na Balickiej. Mierzyłem, mojej stopie nie podpasowały akurat - zbyt luźno w okolicach palców i zbyt ciężko to ścisnąć w tej klapie. Wziąłem model zeszłorocznyR170, ale to była ostatnia para i akurat w 43. Cenowo też super bo <500. Nie wiem czy to forma tak rośnie czy co, ale w nowych butach wszelkie podjazdy pobijam PR. Sztywność 10 robi robotę. Mega
@trace_error: Właśnie w nich mam zamiar celować. Pomimo, że to oficjalny partner i serwis Shimano to z dostępnością produktów szału nie ma. Zobaczymy.

@chiken: Logo mają wyłącznie strapy. Ceny całego "oprzyrządowania" szosowego są mocno wywindowane, a Sidi jest tego idealnym przykładem. Poza tym te "parę gram" to ponad 100 g na buta.
@proweniencja: teraz mam też tylko starpy i już nie będę wracał do zatrzasków. Naprawdę nie ma różnicy, a są wygodniejsze. Chciałbym przetestować te z żyłką, bo to naprawdę ciekawie wygląda.
@chiken: Jest spora różnica w trzymaniu stopy pomiędzy rzepami (zwłaszcza przez całą szerokość buta), a klamrami i żyłką. To się czuje od razu.
@fixie: u mnie rzepy trzymają barzo mocno. Nawet przy ostrych sprintach. Co do żyłki się nie wypowiadam, bo jeszcze takich butów nie miałem, ale widać gołym okiem, że są najpewniejsze.
@a858784: A gdzie waćpan takowe nabył? Napisałem do bikersportu, ale ich odpowiedz była mało satysfakcjonująca. Nie wiem, mają chyba tak wielu klientów, że im nie zależy albo zatrudnili niewłaściwą osobę.