Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do Mirków którzy znają mniej więcej zasady gry w tenisa zimnego. Czy wykonanie lekkiego podania/serwisu które będzie miało tak malutki impet że odbija się drugi raz zaraz po pierwszym jeszcze na polu serwisowym jest poprawne?
Zacząłem grać z kolegą a ten mi robi takie świnie, że nie można dobiec do piłki :P
#tenis #fairplay #zasady
Pobierz Rhimdir - Mam pytanie do Mirków którzy znają mniej więcej zasady gry w tenisa zimnego...
źródło: comment_7k6KQVm0nTDmy85Kc8rKJ7fzIZJ5ZXBb.jpg
  • 13
@midq: prawda, kiedyś oglądałem na żywo i ktoś doznał kontuzji nadgarstka i nie mógł serwować to postanowił bić serwis od dołu, wszystko poprawnie piłka się odbiła itd ale sędzia i tak upomniał zawodnika za lekceważenie tak jak wspomniałeś.
@Rhimdir: Tylko taki serwis ma? Bo jeśli tak, to stań na linii karo przy jego podaniu i po sprawie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeśli potrafi normalnie serwować a po prostu raz na jakiś czas tak robi specjalnie to już sprawa pomiędzy waszą dwójką.
@Rhimdir: Przykro mi ale nie ma rozrelgulowania zasad przy serwisie - jeden kozioł to jeden kozioł. Spójrz przy necie w meczach pro - piłka zahaczy o taśmę i nawet gdy odbije się dwa razy w karo nikt nie zabiera serwisu tylko jest powtórka.

To już kwestia zachowabia na korcie :) Więc jak pisałam wczesniej - wasza sprawa :D
@Rhimdir: W amatorskim tenisie to po prostu zła praktyka, olewanie przeciwnika i dziecinada - w końcu serwis to wprowadzenie piłki do gry. W zawodowym tenisie:
- nikt tak nie serwuje, bo przeciwnik może by nawet dobiegł :)
- bardzo słaby/wolny serwis to w 95% pewny punkt dla przeciwnika
- istnieje pojęcie "lack of effort" - sędzia może ukarać zawodnika za lekceważenie gry/przeciwnika, a głupkowaty serwis pod to podpada.
http://www.dailymail.co.uk/sport/tennis/article-3138124/Dan-Evans-faces-13-000-fine-lack-effort-Wimbledon-qualifying-despite-winning-match.html

@