Wpis z mikrobloga

Pożyczyłem od znajomego D90 by spróbować swoich sił w foto.

Dzień 1: A co tam, świat od odważnych należy, pełny manual ustawiony i... nic niezwykłego nie wyszło. Druga sprawa to retusz zdjęcia, totalna dupa ze mnie.


#jestefotografe #fotografia (mogę za to dostać po łbie ale zaryzykuje... ) #tworczoscwlasna
loginzajetysic - Pożyczyłem od znajomego D90 by spróbować swoich sił w foto.

Dzień...

źródło: comment_IvrHpDdJBO8h5g4HmLjHgkW6UHmyLNKQ.jpg

Pobierz
  • 22
No generalnie każdy kto zaczyna robić zdjęcia,robi zdjęcia wszystkiego co się da, nawet Alfy na częstochowskich blachach :p
Więc trzeba mieć świadomość co chce się pokazać, po pierwsze, a po drugie w jaki sposób to pokazać ( j/w kadrowanie podstawa)
@login_zajety_sic: ja tam się wychowałem na tutorialach internetowych i poradach na forach fotograficznych, ale też nigdy jakoś w fotografię nie poszedłem na tyle, żeby inwestować w książki, także ciężko mi odnieść się do jakiś konkretnych tytułów :)
Hm, ja jak bym chciał sfotografować konia podszedł bym do tego tak: Koń jest duzym zwierzęciem, więc ogniskowa z mniejszych wartości dajmy na to 18 ( x 1.5 czyli jakieś 27mm),z dalszej odleglosci, żeby głębie ostrości nadać, najlepiej przez jakieś drobne krzaczki, drzewka, w mocnym punkcie kadru ( wygoogluj ) :] Ładny zachód słońca i masz dobre zdjęcie ;]
@login_zajety_sic: sory, aktywny jestem od dzisiaj hah ^^ , no jak odejdziesz dosyć daleko to 70mm tez konia złapiesz całego. Ja tam fachowcem nie jestem, wszystkiego sam się uczyłem i jeszcze wielu rzeczy chciałbym się dowiedzieć. Najlepiej robić MNÓSTWO zdjęć, i analizować :) Co chciałem pokazać, czemu jest #!$%@? itd, może z drugiej strony światło było by lepsze, a może trzeba było poczekać kilka minut itd