Wpis z mikrobloga

Miraski, wybieram sie w Tatry, czy jakas dobra dusza powie mi gdzie znajde tani parking w okolicy wielkiej krokwii (wejscie na Giewont). Oraz jako ze planujemy wyjsc kolo 5-6 rano, co pozniej warto zobaczyc w Zakopcu (ostatni raz bylem tam z 20 lat temu). Generlanie plan to gory Giewont-> Orla -> ~Rysy albo cos innego (tu tez jak ktos ma cos do poradzenia, zeby nie bylo tlumow).
#tatry #gory #zakopane
  • 18
@ssailorr: na całej długości ul. Czecha masz jeden wielki parking, oprócz tego właściciele działek też udostępniają postój za opłatą. Szukanie taniego bez sensu. Od września będzie luźniej, jeżeli chodzi o tłum.
@Smal: @so0owa: @pilot1123: @Nebayh:
Mamy 3 pelne dni na zrobienie 3 gór, z trudnosci zdaje sobie sprawe (Ostatnio w Tatrach robilem Swinice zima, wspinamy sie i sporo w gorach potrafimy, wiec powinno byc ok), tylko wlasnie nie chce sie wladowac w jakies dzikie tlumy, jak na Giewon wystartujemy o 5-6 rano tez bedzie pelno? Jakie szczyty polecacie, zamiast tego, moga byc wymagajace technicznie (ale nie wymagajace asekuracji, bo
@ssailorr: Tydzień temu wchodziłam po słowackiej stronie na Rysy i przewodnika nie miałam. Wiem, że na niektóre szczyty przewodnik jest potrzebny np. na Gerlach. Myślę, że w centrum informacji w Zakopanem się wszystkiego dowiecie.
@ssailorr: Na Giewoncie tłumów nie ma chyba tylko wtedy jak leje, chociaż jak wyjdziecie o 5-6 to raczej je ominiecie.

Wybraliście najbardziej #!$%@? trasy. My w weekend szliśmy na Rysy to od piątej nad ranem szło naprawdę sporo ludzi z Palenicy i niemal wszyscy na Rysy podchodzili. Przy dobrej pogodzie w wakacje tłumy tam będą zawsze.

Jeżeli chcecie coś mniej zawalonego, polecam Tatry Zachodnie. My się w sobotę wybieramy na Bystrą,
@ssailorr: Nie Rohacz, a Rohacze. To zespół szczytów. Najbardziej wymagające, Rohacz Ostry i Rohacz Płaczliwy. Niestety, aby tam podejść od Wołowca trzeba zostawić samochód albo przy wejściu do Doliny Chochołowskiej, albo w Zwierówce.