Wpis z mikrobloga

Poraziła mnie postawa młodej Ukrainki z tekstu opublikowanego przez Wyborczą ("Polina - młoda Ukrainka opowiada o swoim życiu w Bydgoszczy"). Cytuję:

Nie wiedziałam, kiedy wrócę. We wschodniej Ukrainie na dobre trwała już wojna. Martwiłam się, czy mojemu chłopakowi uda się wyjechać z Ukrainy i dołączyć do mnie, czy dostanie powołanie do wojska. Udało się. Jesteśmy razem w Bydgoszczy.


Nie wiem jak Wy, ale dla mnie tacy ludzie są fatalnym przykładem tego jak nie należy się zachowywać. Mam nadzieję, że w przypadku wojny w Polsce moi rodacy nie uciekną do Wielkiej Brytanii i Holandii. Ojczyzny trzeba bronić, a nie uciekać i liczyć na to, że ktoś to zrobi za nas.

Źródło: http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1,48722,18515281,polina-mloda-ukrainka-opowiada-o-swoim-zyciu-w-bydgoszczy.html
tomasz-maciejczuk - Poraziła mnie postawa młodej Ukrainki z tekstu opublikowanego prz...

źródło: comment_ruxx87ySiYeOT3HzUOfZKp13VqWI4QDY.jpg

Pobierz
  • 79
@tomasz-maciejczuk: czym bronić ? Kamieniami i widłami ?
Po przekrętach na woju dobrze jeśli pkp pociągami na ten front dowiezie.
Byle tylko żołnierzom na bilet wystarczyło jak wysupłają z własnych, cienkich kiesek.
@tomasz-maciejczuk: O dziwo to właśnie zachód Polski by #!$%@? gdzie pieprzem rośnie, a wschód, będący bliżej zagrożenia skłonny byłby stawić czoła zagrożeniu. Po rozmowach z rówieśnikami stwierdzam, że jest to całkiem realne.
Była nawet jakaś infografika o tym.
@tomasz-maciejczuk: właśnie @Retrospekcja poczyniła ważną uwagę. Gdyby to było normalne państwo, z którym się w pełni utożsamiam, to szedłbym (jak w 1920).

Ale nie jest - sądzę, że ewentualna wojna byłaby spowodowana debilizmem i chciwością naszych politykierów. A za takie wartości nie chce mi sie umierać. Mógłbym co najwyżej zgłosić się z chęcią do brygady egzekucyjnej na kolejnego Becka czy Rydza.
@tomasz-maciejczuk: spokojnie, to tylko pokazuje że Ukraina to nie jest kraj, tak jak np Polska gdzie łączą nas lata wspólnej kultury, języka, historii, bohaterów, zwycięstw i klęsk. Ukraina to kraj bez historii utworzony przez Sowietów. Nie możemy nazywać mieszanki chłopów ruskich, litewskich i polskich z domieszką Tatarów i siczy kozackiej NARODEM. Ten kraj upada nie ze względu na słabą gospodarkę tylko przez niskie morale społeczne. Ukraińcy nie są ukraincami. Mówią prawie