Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór Mireczki!

Dla tych co nie wiedzą o co chodzi z tagiem #30dnina811


Po poprzednim posiłku w końcu przyjemnie zaspokoiłem swój głód, pomimo zjedzenia kopca ziemniaków, nie czułem się ociężały, wręcz przeciwnie.

Aktualnie pałaszuję wyczekiwaną kolację, wszystko razem wrzucone do gara i gotowane na wolnym ogniu 15-20 min. - soczewica (100g) do tego 100 g bakłażana, 60g marchewki, 60g papryki, natka pietruszki, pół kostki rosołowej (veg) kurkuma, pieprz, pieprz cayenne i uwaga... zmielone 25g maku z 10g siemienia lnianego. Miałem problem z uzupełnieniem wapńa, z racji tego, że w maku jest go sporo, zaryzykowałem taką wariację i muszę przyznać, że smakuje naprawdę spoko!

Uwaga, dla prawidłowego przyswojenia kwasów omega 3 z siemienia lnianego, należy je uprzednio przemielić w młynku do kawy oraz zalać gorącą wodą. Dlaczego?

"Nasiona lnu (podobnie jak i łodyga oraz liście) zawierają dwa związki cyjanogenne należące do grupy glikozydów nitrylowych (inaczej: nitrylozydów): linustatynę oraz neolinustatynę. Dopóki ziarno jest nienaruszone, związki te są stabilne i nie ulegają przemianom chemicznym. Dzieje się tak, ponieważ glikozydy i aktywujące je enzymy umieszczone są w różnych częściach ziarna i nie stykają się ze sobą. Dopiero w momencie pęknięcia łupiny i naruszenia struktury ziarna, następuje aktywacja enzymów, które rozpoczynają przemianę glikozydów w cyjanowodór. Proces ten nazywamy cyjanogenezą (produktami pośrednimi cyjanogenezy linustatyny i neolinustatyny są: linamaryna oraz lotaustralina).

Cyjanogeneza nie zachodzi, jeśli zmielone nasiona zalejemy gorącą wodą, lub gdy je zagotujemy w wodzie, ponieważ enzym aktywujący przemiany jest białkiem, i jak każde białko w wysokiej temperaturze ulega denaturacji i traci swoje właściwości."

źródło : http://pogromcymitowmedycznych.pl/myth/980/czy-mielone-siemi%C4%99-lniane-jest-szkodliwe/

#30dnina811

PS. Dzień zamknąłem na 3100 kcal ( ͡° ͜ʖ ͡°)
h.....b - Dobry wieczór Mireczki!

Dla tych co nie wiedzą o co chodzi z tagiem #30d...

źródło: comment_aadH4VtFaXk2ZD13UBdPPtgDrs1Cni0O.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach