Wpis z mikrobloga

Zwracam się do was moi mili Mircy i Mirkówny z pytaniem z zakresu #pcmasterrace .
Tym razem chodzi o #kartygraficzne (głównie #nvidia)

Szukam dla siebie nowej grafy, która zastąpi moją leciwą geforce gtx 460 756 mb - była kupowana 4 lata temu wraz z całą resztą pc.
Nie gram zbyt dużo, głównie pracuję na tym pc, ale jeśli już jest trochę czasu to nie chcę go poświęcać na zacinające się D3 (tutaj potrafi strasznie zwolnić przy zapełnionym mobami rifcie) czy PES'a.

Nie mam określonego budżetu, chciałbym w miarę możliwości kupić sprzęt na lata, który będzie śmigał w 1080p i na ultra.
Na celowniku mam obecnie geforce 970, ale nie wiem czy warto aż tyle płacić za kartę teraz (okolice 1550 zł).
Z drugiej strony, jeśli dam za kartę dwa razy więcej, ale "gwarantuje ona dwa razy więcej klatek" to chętnie zapłacę bo jest za co.

Dodam, że nie chcę za rok czy dwa bawić się w sprzedawanie allegro i wymianę czy robienie SLI, niech to śmiga znowu z 4/5 lat.

Zapomniałem dodać - nie lubię tego irytującego piszczenia z elektroniki. Miałem taki zasilacz, poszedł w odstawkę bo nie mogłem wytrzymać (czasem muszę pracować w kompletnej ciszy).

Aktualny sprzęt:
kręcony i5-2500k + chłodzenie Scythe Mugen II
asus p8p67
8gb ram
ssd + hdd
zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 630W 80+ Bronze (nie z czarnej listy ())
  • 38
@ElCidX: Nie mam zamiaru pokazywać Ci testów osobno za dużo roboty, wracając do poboru energii chyba logiczne im mniejszy pobór tym lepsza podatność na OC bo odpada problem odprowadzania ciepła.
@xLibero: No ale masz przecież wyniki na filmie powyżej, że podkręcony 390 i tak jest wydajniejszy od podkręconej 970, a wersja od EVGA już w standardzie jest podkręcona do 1190 MHz
@ElCidX: Tak ogólnie kumplu to polecam CI serwis gamegpu.ru rzetelne testy gpu razem z pokazanymi testami więc zawsze możesz sprawdzić ile w tym prawdy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@xLibero: To nie jest 290, jest różnica pomiędzy zmianą samej nazwy i wypuszczeniem takiej karty, a poprawieniem kilku rzeczy i wydaniem jako nowej serii.
Gdyby nic nie poprawili, to nadal grzała by się tak jak 290 i była tak samo głośna a tak nie jest.
Panowie, te karty są tak porównywalne, że nie ma co się kłócić. Z mojej strony dwie rady. Jeśli OC to 970, jeśli nie to 390. Po podkreceniu karta zielonych jest minimalnie lepsza, bez OC jest odwrotnie. Jeśli fullHD to 970, wyższe rozdzialki lubią 390. Nawet jak się ktoś do tego nie zastosuje to płakać nie będzie, bo różnice są minimalne. Odnośnie proroctw to radzę je olewac, bo kartę się kupuje tu i