Wpis z mikrobloga

Zwracam się do was moi mili Mircy i Mirkówny z pytaniem z zakresu #pcmasterrace .
Tym razem chodzi o #kartygraficzne (głównie #nvidia)

Szukam dla siebie nowej grafy, która zastąpi moją leciwą geforce gtx 460 756 mb - była kupowana 4 lata temu wraz z całą resztą pc.
Nie gram zbyt dużo, głównie pracuję na tym pc, ale jeśli już jest trochę czasu to nie chcę go poświęcać na zacinające się D3 (tutaj potrafi strasznie zwolnić przy zapełnionym mobami rifcie) czy PES'a.

Nie mam określonego budżetu, chciałbym w miarę możliwości kupić sprzęt na lata, który będzie śmigał w 1080p i na ultra.
Na celowniku mam obecnie geforce 970, ale nie wiem czy warto aż tyle płacić za kartę teraz (okolice 1550 zł).
Z drugiej strony, jeśli dam za kartę dwa razy więcej, ale "gwarantuje ona dwa razy więcej klatek" to chętnie zapłacę bo jest za co.

Dodam, że nie chcę za rok czy dwa bawić się w sprzedawanie allegro i wymianę czy robienie SLI, niech to śmiga znowu z 4/5 lat.

Zapomniałem dodać - nie lubię tego irytującego piszczenia z elektroniki. Miałem taki zasilacz, poszedł w odstawkę bo nie mogłem wytrzymać (czasem muszę pracować w kompletnej ciszy).

Aktualny sprzęt:
kręcony i5-2500k + chłodzenie Scythe Mugen II
asus p8p67
8gb ram
ssd + hdd
zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 630W 80+ Bronze (nie z czarnej listy ())
  • 38
@anghelus: 970 jak najbardziej - zapewni wystarczającą wydajność na dość długo, oszczędność przy kupnie 960 będzie za jakiś czas skutkować sprzedażą na allegro i wymianą, a tak duża dopłata jak do 980 jest uzasadniona tylko dla entuzjastów.
@Koguy: Właśnie miałem się pytać jeszcze o producenta. Czytałem wiele pozytywnych opinii o MSI GTX 970 Gaming. Chyba na tą się zdecyduję. Jedyne czego nie ma to tego BackPlate. Jest to bardzo ważne?
@anghelus: chyba tylko w przypadku zmiany chłodzenia na karcie na jakieś inne.. Ale to tylko luźna opinia. Specjalista nie jestem. Sam stoję przed wyborem 970 a 980 i wszystko wskazuje że wybiorę 970 właśnie od MSI
@geomag42: @prezes1270: @Antlion: @Czarny_Klakier: Dzięki za info. Wybiorę tą 970.

@Koguy: Doczytałem, że BackPlate usztywnia kartę (zapobiega uginaniem się pod ciężarem chłodzenia) oraz ochładza kości z drugiej strony.

Ponadto dla każdego, który tu kiedyś trafi w przyszłości - bardzo fajny test dotyczący 970'ek: http://www.frazpc.pl/artykuly/927148-14/nvidia-geforce-gtx-970---test-niereferencyjnych-modeli

Wygląda na to, że warto wybierać wśród dwóch producentów: MSI i Asus.
@anghelus: Stałem przed podobnym wyborem, i jednak wybrałem R9 390, bo może wiele pokazać przy dx12|
A i tak jest wydajniejsza do 970, na morele jest wersja G1 gamin za 1420 zł
ElCidX - @anghelus: Stałem przed podobnym wyborem, i jednak wybrałem R9 390, bo może ...
@Czarny_Klakier: Znalazłem, nazywa się: GTX 970 GAMING 100ME i jest to lepsza wersją od MSI i wg. mnie ładniejsza.
Tą chyba kupię, dzięki za info!

@ElCidX: radków nie chcę, tylko nvidia ( ͡° ͜ʖ ͡°) muszę sprawdzić ten HairWorks w W3
@ElCidX: Naprawdę nie widzisz tego, że 390 jest kotletem? a 970 to całkiem nowa architektura wydajniesza energetycznie i to właśnie ona lepiej ogarnie dx12 ( ͡° ͜ʖ ͡°) a i jeszcze maxwell 2.0 jako jedyny obsługuje poziom 12_1 DX ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)