Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuje pomocy przy wyborze telefonu.

Budżet- ~600 zł

Wymagania
- nowy
- gwarancja producenta
- płynność - min. 1 GB RAM
- pamięć - min. 8 GB
- aparat bez znaczenia
- GPS
- Ekran do 5 cali.
- Gorilla Glass
- do kupienia w sklepie stacjonarnym/sprawdzony sprzedawca/sklep z allegro
- nie Dual Sim
- może mieć LTE
- Windows Phone wydaje się sensownym wyborem, ale może coś innego zaproponujecie.

Historia telefonów: xperia x8->LG L5->SE Hazel->LG L5->Pentagram Rebel 4.7->Hazel

Siostra ma Lumie 640 DS- nawet mi przypadł gdyby nie DS.

Rozmyślam nad L640 LTE/L735
#windowsphone #android #telefony
  • 77
  • Odpowiedz
@Dikon:
1. Co Ci przeszkadza DS wkladasz 1 karte i dziala jak nie DS

2. Jak czesto zmieniasz telefon? Nie warto pomyslec o czyms na dluzej (ale drozej) nawet na raty i sobie historie kredytowa zrobic? Taki ajfon 5c kupiony u authorised resellera to tak 1500 a starczy Ci na 2-3 lata
  • Odpowiedz
@Dikon: Zaproponuję Androida ( ͡° ͜ʖ ͡°)
O wiele większe możliwości

Strzelam - Moto G 2 generacji? Od biedy poczekaj nad stulejatronami 4000, wiele osób ogarnia takie telefony i mają 10 krotnie większą wydajność ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Zaproponuję Androida ( ͡° ͜ʖ ͡°) O wiele większe możliwości...


Ale jakby nie było gorsza jakość i mniejsza płynność w tej cenie.
  • Odpowiedz
@Dikon: jeśli lubisz WP i rozmyślasz o L640 LTE to mogę polecić z czystym sumieniem. Brat użytkuje od 2 miesięcy i bardzo sobie chwali. Bawiłem się nim sporo i jakość wykonania na bardzo przyzwoitym poziomie a i płynność systemu rewelacja. Żeby było śmieszniej ja z rodziny androidowców jestem i zawsze krzywo się patrzyłem na WP...wystarczyło się chwile pobawić i proszę, zmieniłem zdanie.
  • Odpowiedz
@fervi: Możliwości większe tylko przy okazji lagi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Od razu mówię że nie jestem żadnym fanboyem, miałem i jedno i drugie, po prostu windows phone działa dużo lepiej, szczególnie na tańszych urządzeniach.
  • Odpowiedz
@Dikon: To nie kupuj Soniaków, a Motorolę
Szczególnie, że mniejsza płynność to fikcja, w Windows Phone ustawia się piękną animację, a w Androidzie na żywca leci. No i Android ma dużo większe możliwości (szczególnie dobre dla graczy i ludzi od modyfikacji)
  • Odpowiedz
@minikrz: Tak właśnie myślę siostra ma 640 i telefon spoczko ale mimo wszystko nie chce DS. A znalazłem na allegro 640 lte w cenie DS :) i jak się bawiłem siostry to mi przypadł do gustu. płynnie działa i ładnie wyświetla obraz. Dlatego też dumam czy jest sens dawać wiecej za 735 i czy będe widział róznice IPS-OLED

@fervi: modowałem i L5 i x8 zabawa fajna ale chyba
  • Odpowiedz
@Dikon: To odpada Sony. Pod względem technologicznym mocno przegrywał LG, chociaż tutaj się poprawił.

Motorole dobrego pod względem wydajności sprzętu nie mają, ale cenowo i jakościowo biją na głowę większość

Samsung jak zawsze - dużo opcji, dużo modyfikacji

Nokia - sprawdzać zegarek, internet i tyle. Mało opcji
  • Odpowiedz
@pieczywowewiadrze: > Co Ci przeszkadza DS wkladasz 1 karte i dziala jak nie DS

No właśnie nie do końca przynajmniej w Rebelu :) a i u siostry w 640 nie podobają mi się ustawienia DS i te ikonki na górze po ciul mi one jak nigdy nie będe używał. a jakoś nie przemawia do mnie, że tak samo działa telefon z ds jak bez niego. No i 640 LTE jest
  • Odpowiedz
@fervi: Jak dobrze ze nie chce kupić NOKII tylko Microsoft ( ͡º ͜ʖ͡º)( ͡ ͜ʖ ͡) a tak serio własnie telefon jest mi teraz potrzebny do kontaktu, internetu i GPS. Żadnych modyfikacji - po prostu nie mam na to już chęci ani czasu
  • Odpowiedz
@Dikon: To do podstaw akurat Nokia jak znalazła.
Wiesz, wiele osób ogólnie niby kontakty, niby internet, niby GPS, a później a chce w coś pograć, a chcę sterować telewizorem, a chcę film na ekran przekazać, a to, a tamto. Rozpieszczeni przez Samsunga :/
  • Odpowiedz
@fervi: Obawiam się, że to nie jest żadna fikcja. Posiadam tablet ASUS Nexus i na początku (bodajże na wersji 4.1 androida) było ok, jednak z każdą kolejną wersję był coraz większym mułem. Obecnie na lolipopie może robić co najwyżej za deskę do krojenia, lagi są na wszystkim, łącznie z pisaniem na klawiaturze. Robiłem wipe'a i nic w sumie już na nim nie mam z dodatkowych aplikacji, mimo to leży w
  • Odpowiedz
@fervi: mam na komputerze Win 10 wiec z przekazywaniem ekranu nie będzie problemu. Teamviewer jest na WP wiec nie ma problemu ;) telewizora nie mam :D Do grania mam komputer.
  • Odpowiedz