Wpis z mikrobloga

Polskie katolstwo to ciekawi ludzie. Trochę mi się dzisiaj oberwało bo nie toleruje nadrzędności KK w życiu publicznym. Oczywiście katolom to nie przeszkadza. Za to przeszkadzają im muzułmanie chcący prawa szariat. Oczywiscie, zgodze się że szariat jest znacznie bardziej radykalny niż dzisiejsza ideologia KK ale...wynika to po prostu z ewolucyjnego zacofania. KK kiedyś głosił w rzeczy samej podobne postulaty. Ot, emancypacja kobiet to coś co do dzisiaj w KK nie funkcjonuje. Wybijanie innowierców? Też kiedyś było. Moim zdaniem Polski Kościół Katolicki (tzw. Kościół Michalikowy) ma już nie wiele wspólnego z chrześcijaństwem, ale to temat na dłuższą rozmowę. Kisnę z katolstwa. Dzisiaj przypomniał się Kard. Dziwisz. Ustawa o In Vitro według niego jest haniebna. Bardzo mnie to śmieszy że Episkopat, PiS i katolstwo byli przeciwko ustawie która....zaostrzała przepisy dotyczące In Vitro. Tak, ta ustawa wprowadziła szereg przepisów penalizacyjnych, zaostrzyła reguły dotyczące wykonywania metody In Vitro itd. Krótko mówiąc - występując przeciw tej ustawie Kościół Michalikowy opowiadał się za...wolną amerykanką w kwestii procedury In Vitro.

Kisnę z hipokryzji hierarchów kościoła i kisnę z ciemnogrodu, który tak ochoczo występował przeciw tej ustawie, z której w sumie powinni być umiarkowanie zadowoleni.

No jak tam katole? zielsko poświęcone?

#neuropa #bekazkatoli #katole #bekazpodludzi #bekazprawakow #ateizm #katolicyzm
  • 25
@Gert: po prostu nienawidzisz ich bo są inni, a w homo-homogenicznym środowisku lewicowym każdą inność trzeba zwalczać, nienawidzić i nietolerować.

Jesteś katolikofobem. Od takich jak ty zaczynało się ludobójstwo 6 mln katolików.

( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak na serio - jestem ateistą.
I jako ateista stwierdzam, że w Polsce NIE MA żadnej nadrzędności KK.
Oni mogą wygłaszać swoje zdanie, ale ich wpływ jest zerowy.
Nie moga
@Gert: nie, bo protestantów jest za mało na politykę.

A święta są ze względu na tradycję, która jest powiązana z tą, a nie inną religią.
Ponadto śmiecham - święta i nadrzędność ... kościół nie ma tu nic do gadania, nawet jakby nagle zaczal byc przeciw swietom i tak bylyby one obchodzone, ponadto nie wiem czy wiesz, ale najwazniejsze swieta takie jak przesilenie zimowe czy wiosenne to swieta pogańskie, zaadaptowane tylko do
@Majk_: u nas ? Bo jest ich mało, na zachodzie mają, nie bój się. Za to katolicy nie miewają.

Jak wg ciebie ma wyglądać posiadanie partii, gdy twojego wyznania jest mniej niż 1 % społeczeństwa ?

lewacka logika motzno ...

A jakby mieli to ciekawe jakie postulaty by były, poza zagładą żydów, obowiązkowe halal jak we FR, czy może dofinansowanie pasów szachida ?
@Gert: A może wpływ KK na codzienne życie całego narodu ma to że po prostu ich jest % najwięcej w całym kraju a jak wiemy demokracja to rządy większości (oczywiście z poszanowaniem praw mniejszośći) w przeciwieństwie do ciapatych którzy będąc w mniejszościach w róznych krajach próbują tam ustanowić swoje prawa
@Gert: Akurat w wielu sprawach Kościół był o wiele bardziej oświecony, liberalny i łagodny niż... Państwo i politycy ;). Doskonale wiemy, i nie róbmy z siebie debili, że religia była narzędziem politycznym. Wojen religijnych nie początkował Kościół. Kościół też w większości kwestii preferował pokojowe podejście. Mówisz o trendach, które były trendami EPOKI, nie trendami Kościoła. Oczywiście posiadasz znikomą wiedzę historyczną, dlatego zaraz wyjedziesz mi z torturami i świętą Inkwizycją, a ja
@Laserade: Publiczne pieniądze idą na Świątynię Opatrzności i lekcje religii. W państwie świeckim! Biorą te pieniądze od tej samej partii, którą krytykują za podpisanie konwencji antyprzemocowej, za in vitro, za smoleńsk i jeszcze długo, długo. Hierarchowie kościelni rozbijają samochody pod wpływem alkoholu, a księża oskarżeni o pedofilię są sądzeni przez swoich zwierzchników, a najczęstszą karą jest przeniesienie do innej parafii. Są zwolnieni z podatków, a grunty od państwa odkupują za 1%
Druga kwestia: nie chodzi mi o to, że jakoś specjalnie hejtuje Cię za lewicowe poglądy (o ile takie masz), bo Twoje poglądy i Twoja sprawa. Hejtuje natomiast #!$%@? nieuków bez szkoły, którzy opierają swoje opinie na emocjonalnym podejściu, demagogii i plotkach rodem z historical fiction. Ja wiem, że to niby ma uchodzić za oświecony i dumny ateizm, który rozświetla mroki religii, ale miałem nadzieję że tak głupie postawienie sprawy już wyszło z