Wpis z mikrobloga

@Niewierny_Mops z tagiem #informatykmops zainspirował mnie, żeby się podzielił swoją historią z pracy
Nie wiem czy kogoś zainteresuje.

Tytułem wstępu:

Moja firma to nie jest to budżetówka a firma z biurem obsługującym klienta (koło 15 osób) i magazyn, około 80 osób.

Ja zostałem zatrudniony jako programista ale mam też wspierać pracowników. (Skoro programista to zna się na komputerach, a jak się zna na komputerach to na innym sprzęcie też)

Pytania z magazynu:

- Psst.. Ej ziomek, masz jakieś offica załatwić pirackiego

- Jak zepsuć laptopa na gwarcji , żeby się nie kapnęli i dali mi nowego?

Zgłoszenia z magazynu:

-Baterie w skanerach są zawirusowane (plotka rozsiana przez panie z biura, pracawnicy magazynu segregują baterie na czyste i zawirusowane )

-Drukarka zaczęła drukować na czerwono (Drukaraka do kodów kreskowych drukująca używająca czarnej kalki) Okazało się że zgłoszenie przeszło przez kilka osób i na czerwono to się dioda świeciła

Pytanie z biura:

-Czy my jako IT zagłuszamy radio internetowe , bo trzeszczy (zepsute słuchawki)

-Czy możemu ustawić godzinę w zegraku elektronicznym

-System mi przestał działać (zakaładka ulubione była inaczej skonfigurowana na nowym komputerze)

#pracbaza i troche #heheszki
  • 19
@Kubeusz89: I jeśli nie ma się styczności z tym na co dzień. Mam gdzieś w pracy kartkę ze "złotymi myślami" użyszkodników. Jak tylko znajdę, to dorzucę swoje pięć groszy. Standard, to podanie hasła na pytanie "jaki login".

- "Jaka przeglądarka?"
- "No ten no, Windows".
Przypomniał mi się mój tata, gość 50 na karku (nie mam 12 lat, po prostu wcześnie zaczął przygody z mamą ( ͡° ͜ʖ ͡°)), który ZAWSZE WSZYSTKO musi zrobić sam, w imię przekonania, że się w ten sposób najlepiej nauczy. Rootowanie telefonu na Androidzie? Spróbujmy. Zmiana lewego office'a na nowszy, również lewy, mimo że stary działał? Spróbujmy. Przeinstalowanie systemu, żeby przyśpieszyć komputer? Spróbujmy. Przy tym wszystkim oczywiście z
@pawelvipp: Ja tu żyłę złota czuję.
Odpowiednio płatne usługi odwirusowywania baterii. Oczywiście czasowo, by to pomaga tylko doraźnie. Po miesiącu trzeba powtórzyć. A jeśli tego nie zrobią to wirus może atakować na przeróżne wyrafinowane metody. Czy kiedykolwiek zgubił im się dokument na pulpicie. Niby niewyjaśniona sprawa, a tymczasem to najprawdopodobniej atak wirusa.
@oidhche: Nie dziw sie, pewna bliska osoba, pracujaca w budzetowce serio pytała czy nie da sie usmazyc kompa, bo muli jak diabli.. A ze tam na IT oszczedzaja jak sie da, a do tego jako informatycy pracuja znajomi i rodzina dyrekcji, to pewnie wysilac by sie nie trzeba.. Szczegolnie ze jak siec padnie w piatek o 17, to ktos zaczyna sie tym przejmowac w poniedzialek o 8:30 - bo najpierw 30minut
@oidhche: Jest laptop na gwarancji który ma już prawie 2 lata.
Pytanie było o to co zrobić , żeby dostać nowego. I tak uszkodzić starey laptop , żeby serwis przyjął w ramach gwarancji.