Wpis z mikrobloga

@nieumiemtanczyc: Śmieszny jesteś. Szybka odpowiedź na mój wpis? Muszę cię zmartwić. Już to pisałem, ale trzeba powtarzać takim ignorantom do skutku. Ateizm nie wyznacza drogowskazów moralnych więc twoje porównanie ma skutek odwrotny do zamierzonego. Dałeś jedynie przykłady działania religijnego fanatyzmu.
@Durb:

bo na razie pokazujesz tylko swoją głupotę.


ale kija z dupy to Ty wyjmij

Podaj mi przykład tego #!$%@?


rozchodzi sie o wieczne #!$%@? cytatami typu:

"Pełna przemocy, irracjonalna, nietolerancyjna, powiązana z rasizmem"


Poprostu religia jest pełna przemocy i w ogóle rasizm. Po co tego dowodzić skoro po moje książki siegają tylko twardzi ateiści.

albo Twoja wypowiedź

"Progres jest dzięki oświeceniu i zwalczaniu religijnej buty. "

Jak w ogóle czemu
@viruzzet: no dobra w sumie dobrze ze przyszedłeś xD

@Durb:

ok chyba poleciało Prawo Poego więc postaram się w miarę zwięźle powiedzieć o co mi chodziło z tym wpisem hurr durr ateizm komunizm!

Mam świadomość, że ten argument jest z czapy. Pokazując Stalinizm jako dowód na zło ateizmu #!$%@?łem logikę. Zrobiłem to świadomie. Dlaczego? Bo IMO to jest analogiczny przykład jak sugerowanie, ze religia jest złem pokazując np. religijny terroryzm
@nieumiemtanczyc: Sam fakt wiary w Boga nie może nas wpychać w nic po za sam fakt wiary w Boga. W przytoczonym przeze mnie cytacie mowa jest o religii. Ateizm nigdy nie będzie religią choćby pastafarianie bardzo tego pragnęli. Stalinizm jest ideologią, która wykorzystała ateizm jako jedno z narzędzi swojej ideologii, tak jak różne religie mogą wykorzystać prostą i nieobciążoną dogmatami wiarę w stwórcę.