Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam problem z moimi piekielnymi 4 kołami, a #mianowicie do 90-100 km/h rozpędza sie dobrze , potem tak do 120 się dokula (130 z górki) i więcej za cholere nie chce iść? Przy 120 ma praktycznie równe 4k obrotów, Citroen Saxo, silnik 1.1, 60 KM. Pracuje równo, nie bierze grama oleju. Niby myślałem, że ten silnik więcej nie pójdzie ale potem przejechałem się z kolegą który też ma Saxo z tym samym silnikiem i do 140 rozpędza się nie powiem, że spokojnie, ale niema jakichś wielkich problemów ( jak na taki samochód). Ktoś miał taki problem albo wie co mogłoby powodować taką przypadłość?

#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa #citroen
  • 10
@wooks001: Poprzedni właściciel to dziadek znajomego, kupione auto w salonie, jak go kupiłem to 74k na liczniku (rocznik 99), czarne blachy, zero stłuczek, zadbane auto w ch*j ogólnie, nie było piłowane na 100% i tak jak pisze, pracuje równo i nie bierze oleju... jeszcze się tak zastanawiam, są delikatne nieszczelności w wydechu, załatam to w najbliższym czasie ale nie wiem, żeby aż takie straty to powodowało?