Wpis z mikrobloga

Chcę podłączyć kabel do laptopa bezpośrednio do płyty bo mam zepsute wejście ładowania a potrzebuje pilnie laptopa na już a nie szkoda mi go jakoś więc chce to zrobić na krótko.
Do końcówki ładowarki wychodzą 2 kable.
Gdzie mam je podpiąć żeby to wszystko działało?
Dodaje zdjęcie wejścia ładowania.
#technika #elektronika #informatyka #pcmasterrace #pytanie #elektryka
Bardzo zależy mi na czasie więc proszę o szybką odp.
Kusi - Chcę podłączyć kabel do laptopa bezpośrednio do płyty bo mam zepsute wejście ł...

źródło: comment_fvvcDfOoINqqmzPxh9yWoyJve8HyNK4d.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kusi: Miernikiem sprawdź które nóżki są ze sobą połączone. Zapewne 4 z nich to będzie masa, a jedna zasilania. Następnie zdrapujesz soldermaskę najbliżej padów (dla masy i zasilania) i tam lutujesz przewody (albo lepiej na same pady). Na koniec oczywiście trzeba to zabezpieczyć, najlepiej zalać klejem na gorąco. Sam tak "naprawiłem" swojego laptopa po partackiej wymianie gniazda i działa.
Oczywiście, jak nie masz multimetru, lub najlepiej zasilacza laboratoryjnego to się
  • Odpowiedz
@Kusi: W sensie jak sprawdzić który jest zasilanie, a który masa? Podłącz jedną sondę do jednego z pinów na gniazdku, a drugą sondą dotknij np. obudów gniazd USB - jak dostaniesz ciągłość to ten pin jest masa. Następnie sprawdź wszystkie inne piny na gniazdku i najlepiej sobie notuj, który jest który.
Te piny, które nie będą miały ciągłości z gniazdami USB to piny zasilające.

EDIT: Na oko ten pin, który
conel - @Kusi: W sensie jak sprawdzić który jest zasilanie, a który masa? Podłącz jed...

źródło: comment_MOHQcvMZkEvInvO6K6vF9wp3PycVxbMZ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@conel: pomierzyłem teraz wszystko i wyszło na to,że:
wszystko na czerwono jest razem
a to na zielono osobno
http://scr.hu/26m8/suqks
te 4 piny łączą się z obudową i są też połączone z tymi dwoma końcówkami.
i zostaje 1 osobno ten najbardziej
  • Odpowiedz
@Kusi: To zgadza się z tym co przypuszczałem. Do zielonego daj zasilanie, a do czerwonego masę (wystarczy jeden przewód, jak gniazdo zostawiasz).
Lutując przewód zasilający daj go pomiędzy gniazdo, a te rezystory (na tą małą płytkę co oznaczyłem na czerwono).

Jak skończysz lutować, to sprawdź rezystancję pomiędzy przewodami. Następnie z prawa ohma liczysz czy nie ma tam za małej/za dużej rezystancji (jak nie wiesz jak, to podaj rezystancje, napięcie zasilacza
  • Odpowiedz
@Kusi: Jeżeli to jest to są te same piny, które wcześniej mierzyłeś to tak - najlepiej przylutować przewody do nich. Chociaż jak będziesz składać laptopa po skończonej robocie to i tak warto pady + przewody zalać klejem, aby to trzymało.
  • Odpowiedz
@Kusi: Na zewnątrz jacka prawie na pewno będzie masa, ale jak możesz pomierzyć multimetrem napięcie (wsadzając jedną sondę do środka, a drugą dotykając na zewnątrz jacka, nie robiąc oczywiście zwarcia) to może sprawdź dla 100% pewności.
  • Odpowiedz