Wpis z mikrobloga

W samochodzie coś stuka przy ruszaniu i odejmowaniu gazu podczas jazdy. Udaję się do mechanika.
- Dzień dobry
- Dzień dobry, słucham? - pyta mechanik
- Mam problem z samochodem, dochodzą jakieś dziwne stuki spod maski podczas ruszania, przyspieszania oraz przy odjęciu gazu, słyszalne na niskich biegach.
Mechanik rozgląda się dookoła i mówi:
- Przyjedź w środę to popatrzymy co tam dokładnie, bo teraz jestem zawalony robotą.
- OK.
Przyjeżdżam w środę, przedstawiam problem:
- Umawialiśmy się na środę w sprawie stuków w moim aucie.
- Aaa nie pamiętam - odrzekł.
Zajął się innym klientem, gdy nagle oczyściło się i podchodzi, ja mówię dokładnie o co chodzi.
- Wjedź na podnośnik, zaraz zobaczymy.
Wjeżdżam, samochód leci pod sufit.
- Tu luz na dyferencjale lekki, bo to na frezach chodzi, ale nie jest źle, z dwóch stron to się kumuluje. Można jeździć ile się da, bo koszt jest diametralny.
- Proszę Pana, stuki już są dość głośne... - odpowiedziałem
- Ja nie gwarantuję, że po naprawie tego problem zniknie (WTF?), bo to może być skumulowane, tu tuleje itp. Zaczął wymieniać tam podzespoły wszystkie) gdy nagle odparł:
- Samochód na dół, wsiadaj obok, przejedziemy się.
Olśnienie, przecież to nie dyferencjał, te stuki dochodzą z lewej strony. To jakaś luźna blacha coś tam lata. I teraz najlepszy tekst. "Robi Ci to coś?" #robi #nierobi
- Stuki są dość głośne i denerwujące za każdym razem...
- Pojedź na szarpaki niech Ci to sprawdzą.
Ewidentne "nie mam czasu, nie wiem co to jest"
#truestory #samochody #mechanika
  • 11
@Pan_Minus: trzeba na bieg dac zaciągnąć ręczny "szarpać "silnikiem. i druga osoba stoi przed maska i patrzy. jeśli poduszki mają takie luzy że je słychać będzie widać jak silnik rusza się na poduszkach
Kola dokrecone lol
Szarpanie na recznym bylo ale nic nie widzial.
Rece opadaja.
Bylem juz u 2mechanikow w tej sprawie i to typu jak mowisz wymienie olej klocki i idz juz
@Pan_Minus:

Dostałeś już taką serię sugestii by uciekać od tego "mechanika" bo fachowość jest mu obca, że warto naprawdę poszukać kogoś kto się zna na naprawach i ma podejście. Nie znoszę takich Mietków mechaników robiących pewnie w jakimś przydomowym garażu albo innej lokacji z PRLowskim otoczeniem i dziurawą drogą dojazdową.

Nie szukajcie najtańszych mechaników bo często w dłuższej perspektywie się to mści. Już po samym warsztacie można dużo o mechaniku powiedzieć,