Wpis z mikrobloga

Abonament jest na mojego Ojca i trwa do marca 2016 roku. Użytkownikiem jestem ja i denerwuje mnie że aby coś załatwić musi wszystko iść z jego upoważnieniem,danymi czy kserem dowodu, więc mam pytanie odnoście cesji. Czy przepisanie odbywa się bez żadnych problemów w salonie? Od ponad 2 lat sam regularnie opłacam ten abonament. Rozumiem że warunki abonamentu zostają takie same do końca trwania umowy czyli do marca 2016 i nie ma żadnych kruczków typu nowa umowa np do 2017 roku?

@OrangeEkspert
  • 10
@OrangeEkspert: To dobrze że wszystko zostanie po staremu a zmieni się jedynie właściciel. Także dzięki za informacje.
Na razie nie myślę o przedłużaniu umowy tylko czekam na sam koniec (chociaż wiem że można zrobić to chyba kilka miesięcy przed końcem umowy).
@OrangeEkspert: @OrangeEkspert: Przeglądałem właśnie abonamenty na ewentualne przedłużenie(zależy mi na dużym pakiecie internetu za rozsądne pieniądze), chociaż i tak do marca pewnie pozmieniają się taryfy, więc mam pytanie tak czysto teoretyczne. Jak zrobię tą cesje w trakcie trwania obecnego abonamentu to jestem traktowany jako nowy klient czy to jest tak jakby kontynuacja i nic się nie zmienia bo z tym numerem i abonamentem (na ojca) jestem w orange ponad 4
@OrangeEkspert: W piątek zrobiłem cesje. Wczesniej miałem okres rozliczeniowy do 1 każdego miesiąca i płatne do 15( i zapłaciłem rachunek bodajże 3 września ) a teraz mam rozliczenie do 6 każdego miesiaca i przyszła mi dosłownie kilka minut temu faktura do uregulowania i płatna do 21 września... Czyli co mam teraz płacić dwa razy w tym samym miesiącu ?
@didi91: Po dokonaniu cesji faktycznie pojawiają się 2 rachunki (poprzedniego i obecnego właściciela). Rachunki wystawiane są z góry i faktura na poprzedniego właściciela z pełną przedpłatą abonamentową powinna zostać rozliczona przy kolejnym okresie rozliczeniowym, oczywiście nie będzie już kolejnej przedpłaty tylko samo rozliczenie i prawdopodobnie zwrot, który utworzy nadpłatę. Zalecamy jednak kontakt z BOK pod 510100100, sprawdzimy szczegóły.