Wpis z mikrobloga

Mirki, problem mam.
Sytuacja jest taka - router stoi daleko (za ścianą, a nawet dwiema), nie ma szans na puszczenie kabla do stacjonarki.
Obok stacjonarki laptopy, które momentami miewają problem z zasięgiem.
Stacjonarka nie ma wifi, musi być podpięta kablem.
Szukam taniego i działającego repeatera wifi, który dodatkowo złapie wifi i puści mi sygnał po kablu.
W ogóle istnieje coś takiego? W praktyce z tego co czytałem działa spoko, ale czy złapie mi wifi do kabla?

#pytanie #sieci #siecikomputerowe #komputery #informatyka
  • 9
@Cilthal: Cena - im niższa tym lepsza, chciałbym się w 100zł zmieścić, ale z 50 jeszcze mogę dorzucić.
Dużej szybkości nie potrzebuję, byleby internet śmigał - 100Mb+ powinno być spoko.
Co do częstotliwości to nie wiem. Na szybko spojrzałem w googla i chyba nie robi mi to większej różnicy, a przynajmniej ja jej nie zauważam.
Gniazda - jedno, ewentualnie dwa fizyczne, z kolei wifi fajnie byłoby jak bym mógł podpiąć ze
@Zelman666: generalnie po wifi podepniesz spokojnie więcej niż potęgi obu podanych przez ciebie liczb.
Generalnie mając 2 zakresowe urządzenie: 2.4 i 5 masz większe pole manewru. Przydaje się w blokach z dużą ilością sieci wifi i gdy chce się uzyskać wyższe prędkości.