Wpis z mikrobloga

#neuropa #4konserwy

W poniedziałek Twój Ruch złożył w Kancelarii Prezydenta wniosek z prośbą o rozszerzenie referendum o dwa pytania dotyczącego Kościoła. - Myślę, że prezydent będzie miał z tym kłopot, ale mam nadzieję, że go rozwiąże proobywatelsko – powiedział Agencji Informacyjnej Polska Press (AIP) lider TR Janusz Palikot.

Nasze pytania to: czy lekcje religii powinny być finansowane z budżetu państwa i odbywać się w szkole oraz czy powinien być zlikwidowany Fundusz Kościelny – mówi AIP lider Twojego Ruchu.


Szkoda, że nie dodał jeszcze karania za posiadanie maryhuaniny, ale i tak punkt dla Janusza.

http://www.polskatimes.pl/artykul/5597124,andrzej-duda-w-patowej-sytuacji-w-zwiazku-z-referendum-janusz-palikot-zaszachowal-prezydenta-i-pis,id,t.html?cookie=1
  • 18
@stekelenburg2: Jeżeli takie pytania zostaną faktycznie dodane do referendum, to biorąc pod uwagę rozkład głosów wynik będzie miażdżący dla lewactwa. Przy takich pytaniach frekwencja w grupie kościół/mochery to będzie jakieś 99%, a ta grupa jest w Polsce całkiem spora. Lewactwo przyjdzie w dużo mniejszej ilości. Zresztą ogólna frekwencja i tak nie przekroczy 50%, ale takimi pytaniami Palikot tylko podbije frekwencje w grupie z którą walczy.
@mikelson22: Tu nie chodzi o dodanie pytan, a o wykazanie podwojnych standardow PiS. Dodac pytan nie mozna, wiec trzy pytania od Beaty Szydlo, to bedzie ewentualnie drugie referendum (tego samego dnia). Duda oleje pytania od Palikota, tak samo jak Komorowski olal te od Szydlo. Wtedy PiS twierdzil, ze to oczywiscie Komorowski taki zly, bo nie pozwala sie obywatelom wypowiedziec. Ciekawe co wymysla teraz.
@jacekKobr: Ale zaraz! Czy to aby nie było tak, że PiS domagał się dodania pewnych pytań, bo podobno były zbierane podpisy w niektórych sprawach? Nie pamiętam tego dokładnie, ale coś takiego przechodzi mi przez głowę. Skoro za tymi sprawami Palikota nie stoją podpisy (bo nie były zbierane) to już wiadomo co wymyślą - my mieliśmy podpisy, a oni nie mają ;)