Wpis z mikrobloga

Mam takie oficjalne zapytanie, kiedy będzie można spokojnie wejść na wykop i nie ujrzeć Dudy?

To jakiś zbawca czy jak? Bo nie rozumiem tego? Gość jest z PISu. A PIS jest z rozdania sięgającego Marksa. Ci ludzie, jedyne czego pragną to władzy nad ludźmi i ich pieniędzy. Czym tu się podniecać? Socjalistą? To najgorszy typ człowieka. Już zwykły złodziej ma więcej godności i honoru.

Chociaż trzeba przyznać, że socjaliści ewoluowali. Ewoluowali od czasów Marksa, później Lenin, Stalin. Dziś mają skuteczniejsze metody gnębienia ludzi. Sprawowania nad nimi kontroli.

Co ten Duda nam da? Pytam serio? Że ładnie się ubiera? Że stoi na mszy? Co to ludziom pomoże. Pożywią się tym, jak będą głodni?

Nawet jak Duda podniesie kwotę wolną od podatku, będą kombinować jak tu z innej strony zabrać. Wszystko po to aby zabrać obywatelowi odpowiedni % zarobków, ale taki % aby ludzie dali rade jeszcze jakoś się wyżywić. Nic więcej. Aby byli skazani na jedyną słuszną opcję, jaką jest opcja państwowa. W każdej dziedzinie powinna istnieć tylko państwowa opcja. Tylko i wyłącznie. Wtedy można kierować bydłem jak chcą. Jeśli istniała by alternatywa, stracili by władzę nad człowiekiem. To jest nie do zaakceptowania. To jest niedopuszczalne.

Tak było w PRL. Wszystko było państwowe, wszystko było reglamentowane. Od żywności po kwoty wypłaty. W każdej chwili była możliwość zmiany to w jedną to w drugą stronę. Totalna kontrola. Dziś słonina po 5zł, jutro po 15zł. Dziś kierownik zarabia 1/3 więcej od zwykłego robotnika, a jutro zarabia już tylko 1/5 więcej. Kontrola nad bydłem. To najważniejsze.

Dziś niewiele się zmieniło, bo od 26 lat te same mordy przy korycie. Ta sama ideologia. Tylko inne metody. Demokratyczne (tfu!). Będą tak kręcić, tak zagmatwają prawo, aby tylko wyszło na ich, aby jak najwięcej (wiadomo, że nie uda się w 100%) ludzi było zdanych na łaskę pana. Ot, mentalność niewolnika. Jedyną jego nadzieją na jutro jest Pan i jego humor. Jak jutro będzie miał dobry to rzuci chlebka troszkę, a jak nie to jeszcze splunie w twarz. Wszystko w imię sprawiedliwości społecznej.

Tak trudno zostawić człowieka w spokoju, i niech robi ze swoim życiem co tylko dusza zapragnie? Co to kogo obchodzi?

Jedyne co widzę w jego wypowiedziach i pomysłach, to kolejny skok na moje pieniądze. Czy ktoś wreszcie, za przeproszeniem, #!$%@? od moich pieniędzy? Żaden zafajdany Duda czy Kaczyński nie ma prawa ingerować w moje życie. Sam pracuję na swoje dobro. To ja, nie oni, dzień w dzień pracuję aby w perspektywie x lat do przodu zarabiać dobrze i nie martwić się o jutro. A jedyne co mi proponuje, ten za przeproszeniem, Pan, to kolejne lata okradania mnie, aby podtrzymać swoje socjalne, durne pomysły, aby wszystko było państwowe.

Wtedy będzie zadowolony. Bo będzie moim Panem. Jak będę mu potrzebny to upomni się o mnie. Jak będzie miał dobry humor, to chociaż kartkę z chleba rzuci, abym się pożywił. Taki dobry. Nie potrafię tego pojąć. Jak ludzie mogą robić z siebie takich niewolników? Cała masa ludzi jest wręcz zależna od woli Pana. Cała budżetówka, emeryci, renciści, biedacy, którzy liczą tylko na pomoc społeczną. To cała masa ludzi, którzy jedynie są niewolnikami. Jedni walczą, aby wyżebrać podwyżkę w szkole, szpitalu, nie mówię od razu, że to źle, ale to postawa niewolnika, czekanie na wolę Pana. Emeryci czy renciści kolejni. Absolutnie zależni od woli Pana. Może jednak podniosą składkę, może dadzą te 50zł. Albo na specjalistę będę czekał tydzień mniej. Zobaczymy, może Pan pomoże. Może dopuści. Może łaskawie, da mi rok wcześniej przejść na emeryturę. Tak ładnie grzecnie proszę. Co roku głosuję. Panie! Dej! 5zł chociaż. Na bułkę. A cała ta biedota i patologia. Kolejni niewolnicy. Pójdą za tymi co im więcej da.

Tego tak się nie widzi, bo to normalne w sumie jest. Ale to jest właśnie ta obroża. Jak u psa. Co Pan rzuci, to zeżre. Taki biedny człowiek nie ma żadnej alternatywy. Żadnej. Jakby dziś mu ucięli połowę tego co dostaje, to by po kilku miesiącach zmarł. Więc co ma zrobić? Kłania się nisko, wypina. W zębach pieniądze oddaje.

Ileż lat można się tak poniżać? Kilka, ok. Można, zanim się na oczy przejrzy. Ale od 26 lat, teoretycznej wolności, aby dalej, za przeproszeniem, dawać się tak dymać? I to komu, tak żałosnym ludziom jak politycy?

Skończta ludzie z tym spamem Dudy. Bo niedługo będą znaleziska, że Duda nawet, za przeproszeniem, ładniej sra od Komorowskiego. Takiego prezydenta sobie wybraliśmy.

#duda #polityka #pis #polska #po #gorzkiezale #prezydent
  • 14
@StayAlive: To nie takie proste. Gdyby to było takie proste to bym zrobił to dawno :D
Po prostu czarna lista jest zdecydowanie za mała. A ciężko coś usunąć, bo co wybrać? Gołe laski, koty? :D
@Gorthin: Tak to jest jak się za dużo słucha mainstreamowych mediów, fakty są takie że nie było bardziej wolnorynkowych rządów niż rządy PiSu od czasu rządu Rakowskiego więc jak najbardziej Duda zasługuje na kredyt zaufania. Tym bardziej że dostrzega wiele problemów z urzędami skarbowymi prześladującymi przedsiębiorców na czele.
@Gorthin: Czego ty się czepiasz tak tego Dudy? Prezydent to głównie funkcja reprezentatywna, a tutaj spisuje się doskonale (zresztą jego pomysły nie są nawet takie złe). Zachowujesz się jak typowy Polak, nic ci się nie podoba i na wszystko narzekasz.
@Myrten: Nie wiem, czy sugerujesz, że to niby ja mam oglądać te mainstreamowe media czy jak. Otóż, nie. Do PIS, jak i do PO czy SLD/PSL jestem tak samo wrogo nastawiony, bo są to Ci sami ludzie. Ten sam sort. To samo rozdanie. Ci sami złodzieje.

Teraz powiedz mi co w dwóch latach rządów PIS było wolnorynkowe? Nawet nie żartuj, bo PIS w dwóch latach rządu nawet nie zrobił kroku w
@Gorthin:

Obniżka (symboliczna, i Gilowska wiedziała, że można sobie na nią pozwolić, bo ona nic nie zmieni) podatków, zawsze musi iść w parze ze zmniejszeniem budżetu.


A o krzywej laffera nie słyszałeś?

Obniżka PIT, obniżka składki rentowej i de facto likwidacja podatku od spadków i darowizn to wg ciebie mało w kraju który ma takie socjalistyczne tradycje jak nasz? Poza tym porównaj sobie to do innych rządów

Przecież pisałem wyżej, oni
@Myrten: I gdzie tu wolno rynkowe poglądy, bo na tym się opierałeś.

Krzywa Laffera to jedno, ale obniżkę podatków trzeba połączyć ze zmniejszeniem budżetu, bo jedynie w długiej perspektywie wpływy mogą się zwiększyć. A PIS obniżył, przecież tego nie neguję, ale budżet zwiększył, w dodatku budżet sztywny. Jedyne co obroniło PIS to dobra światowa koniunktura.

Problem w tym, że efektywna stawka PIT była największa właśnie za rządów PIS. Stawki ZUS również
@Gorthin:

Krzywa Laffera to jedno, ale obniżkę podatków trzeba połączyć ze zmniejszeniem budżetu, bo jedynie w długiej perspektywie wpływy mogą się zwiększyć. A PIS obniżył, przecież tego nie neguję, ale budżet zwiększył, w dodatku budżet sztywny. Jedyne co obroniło PIS to dobra światowa koniunktura.

Bzdura, Miller też zmniejszył CIT a wpływy do budżetu wzrosły,

Problem w tym, że efektywna stawka PIT była największa właśnie za rządów PIS.

I dlatego ją obniżyli
@Myrten: > Bzdura, Miller też zmniejszył CIT a wpływy do budżetu wzrosły.

Oczywiście i tego nie neguję. Sam jestem za absolutną obniżką podatków. Ale z tym musi pójść zmniejszenie budżetu. Nawet nie o ekonomię mi tu chodzi, a o zwykłe moralne postępowanie. Nie będzie mi tu żaden zafajdany pasiubrzuch wykorzystywał moich pieniędzy. I tyle. Do roboty uczciwej niech idzie jeden z drugim.

Źródło?.


Pierwsze lepsze. http://e-insurance.pl/n-zus/070330-a.htm

Jasne że to nie jest
@Gorthin:

Oczywiście i tego nie neguję. Sam jestem za absolutną obniżką podatków. Ale z tym musi pójść zmniejszenie budżetu. Nawet nie o ekonomię mi tu chodzi, a o zwykłe moralne postępowanie. Nie będzie mi tu żaden zafajdany pasiubrzuch wykorzystywał moich pieniędzy. I tyle. Do roboty uczciwej niech idzie jeden z drugim.


To nierealne w tym kraju, natomiast realna jest kwestia tego czy chcesz płacić więcej podatków czy mniej. Ja wole mniej.