Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki. Czy istnieje jakiś window manager dla #linux inny niż Unity, który posiada tzw. panel HUD (Head Up Display), z którym integrują się aplikacje analogicznie, jak w OS X? Dobrze byłoby, gdybym mógł do tego HUD-a wpinać też różne indicatory. Fajnie, gdyby miał też inne bajery typu rozrzucanie okien, dzielenie okien na pół ekranu, kilka przestrzeni roboczych, etc. Słyszałem, że podobno Unity jest wolne i lamerskie, ale pokażcie mi alternatywę, która ma te wszystkie funkcje z Unity, z których na co dzień korzystam i żeby to jakoś wyglądało. Dobrze by było, gdybym nie musiał tracić tygodnia na konfigurację. Pozdrawiam.
#kiciochpyta
  • 22
@ruzi00: Nie wiem, czy to jest stabilne dla Ubuntu. Jakiś czas temu próbowałem instalować jakiegoś window managera, który rozpieprzył mi cały system i musiałem potem przywracać poprzedni stan. Nie pamiętam teraz, czy to był Gnome 3, czy coś innego.
@vxrd: Ok. Jakbym na coś zmieniał, to raczej na coś popularnego, żeby nagle się nie okazało, że supportu nie ma i nic nie działa, więc poza Ubuntu w grę wchodzi głównie Debian i Fedora lub ewentualnie Arch, tylko z tym ostatnim jest chyba za dużo zabawy.
@Speedy: No to z popularnych masz te co wymieniłeś i jeszcze openSUSE oraz Linux Mint. Przy instalacji Archa jest trochę zabawy, na https://wiki.archlinux.org/ masz wszystko opisane albo możesz skorzystać z jakieś modyfikowanej wersji Archa z instalatorem. Jak chcesz gotową i skonfigurowaną dystrybucje z nowymi wersjami pakietów to Fedora.
@Speedy: elementary os pewnie ci się spodoba jak lubisz maki tyle że to też takie zmodyfikowane ubuntu ale wersja lts więc powinno teoretycznie być w miarę stabilne
@cruc: Nie wiem, czy dobrze widzę, ale to jest płatne, a przy wersji darmowej wymagają ode mnie numer karty płatniczej. Jeśli tak, to raczej podziękuję.
@Speedy: wsparcie dla niezależnego programisty, zawsze możesz mu później coś tam sprezentować jeśli dojdziesz do wniosku że system jest ok
@cruc: Spoko, może potem się pobawię. Na razie robię research, a instalował będę kiedy indziej pewnie na jakiejś wirtualce. Nie mam zaufania do tych niszowych dystrybucji, bo obawiam się, że za chwilę support zwiną i to padnie, gdy będę tego używał na co dzień.