Wpis z mikrobloga

Mirki Drogie, czy na sali jest architekt?
Czeka mnie wykańczanie domu (stan surowy zamknięty) i będę potrzebował wsparcia architekta - może też projektanta wnętrz zarazem. Po pierwsze chcę zrobić projekt funkcjonalny w domu, żeby się nie okazało, że kabel od projektora wisi mi przy kominku, a do lodówki jest za daleko... zewsząd ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jednak zanim to nastąpi, może ktoś, kto już przeszedł proces, powie mi, na jakie kryteria zwrócić uwagę przy wyborze architekta.
Jakie są w ogóle stadia procesu? Co projektuje się najpierw? Czy po kolei, czy oddzielnie, czy na raz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam wrażenie, że żeby zacząć robić instalację elektryczną, już muszę wiedzieć, gdzie będzie stała kanapa, a skoro kanapa to i coś tam... - błędne koło.
#architektura #dom #budownictwo #projektowanie #kiciochpyta #house
źródło: comment_MA5iB4lw8LwtfIMq0NEwgRWj2nJoh6Vh.jpg
  • 11
@kayleigh1507: Zależy. Projektanci wnętrz myślą często tylko dekoratorsko. Niektórzy architekci będą potrafili wyciągnąć więcej z mieszkania jako przestrzeni. Wszystko zależy od umiejętności projektanta.
@kayleigh1507: Nie jest za późno, bo można przestawiac ściany i trzeba zaplanowac, co gdzie będzie stało, którędy kable, gdzie i jakie łazienki, jaki kominek, ogrzewanie...
jest co robić :)
@prdlt: mnie tez zależy na funkcjonalności i użyteczności, kolory i fajerwerki może kiedyś - najpierw trzeba max wyciągnąć z powierzchni
@WooSan: Dokładnie tak jak mówi @prdlt szukaj architekta, którego realizacje ci się podobają, ale niestety stan surowy zamknięty to już o wiele za późno na to żeby dokładnie zaplanować funkcję, funkcja to nie tylko wewnętrzne ściany i ustawienie mebli, ale też bryła obiektu i umiejscowienie otworów...