Wpis z mikrobloga

#orange #szalonedniorange #cebuladeals #xperia

Mirki, i Mirabelki (nie chce robić krypto reklamy),
Ale uważam ze w szalonych dniach Orange pojawiła się całkiem ciekawa oferta min. na Sony Xperia Z3.

Zrobili przecenę Z3 z 919 na 299.
Licząc wartość rynkową Allegro (~1700zł) lub sklepową (~2000zł)
Przyjmując wartość abonamentu (no limits rozmowy/sms/mms, + 2 GB) na 39,90 - w Play umowa bez telefonu, no limits rozmowy 29,90 + 10 zł no-limits sms = 39,90

Mianowicie, przechodząc z innej sieci lub wracając z oferty bez telefonu mamy 6 miesięcy 100% rabatu na abonament.

18*89,90 + 299 = 1917,2 Całkowity koszt abonamentu przez 2 lata
1917,2 - (24*39,90) = 959,6 zł Koszt telefonu (ustalajac wartość tego abo na 39,90)

Jest też opcja dla posiadaczy telefonu stacjonarnego/neostrady wtedy bazowa stawka zmienia się z 89,90 na 59,98 więc już w ogole jest OK :D

PS. Jesli ktoś zainteresowany radzę się spięszyć bo wczoraj sam zamawiałem, i były 2 kolory do wyboru (miedziany i czarny) i dziś sprawdzałem zostały same czarne... :-)
Pobierz golden87 - #orange #szalonedniorange #cebuladeals #xperia 

Mirki, i Mirabelki (nie...
źródło: comment_DEhF0QRWhg8ptsMp0qjF4tk9RZ3ZbcWP.jpg
  • 65
@golden87: Ja kupiłem z3 compact w abonamencie miesięcznym 80zł (liczone z ratą na telefon), w umowie na 2 lata.
Wszelkie rozmowy w Polsce darmowe + 2gb neta. Mocno się zdziwiłem, bo w końcu, po 14 latach dostałem zajebistą ofertę.
@golden87: A musiałbym spojrzeć na fakturę ile za sam telefon wychodzi. Nie wiem co to za plan dokładnie, kupowałem przez telefon. Rozmawiałem z nimi przez 1,5 miesiąca bo czekałem na HTC 820, które mi obiecywali. Okazało się, że już go nie będzie, to mi Pan zaproponował Z3 compact. Jak sprawdziłem cenę rynkową to wziąłem od razu.

Poprawka 89zł miesięcznie.
@golden87: To jest mój pierwszy telefon z wyższej półki, zatem nie mam dobrego porównania. Korzystam bardzo dużo z internetu, klientów poczty, aplikacji biurowych i działa świetnie. Wifi łapie gładko, podczas gdy dla innych telefonów sygnał jest za słaby. Najbardziej rozwala mnie bateria, która przy świadomym użytkowaniu (wyłaczaniu wifi, lokalizacji i przyciemnianiu ekranu kiedy można) działa 3 dni intensywnego użytkowania.
@golden87: Mam Z3 Compact od 3 miesięcy i z czystym sumieniem mogę go polecić.

Działa bardzo płynnie, trochę się grzeje przy bardziej wymagających aplikacjach jak gry 3D, ale to chyba bolączka wszystkich smartfonów. Kilka razy na wakacjach w skwarze (na słońcu mogło być ponad 40 stopni) przy nagrywaniu filmu w 4K ostrzegał że się wyłączy z przegrzania, ale ostatecznie dał radę. Aparat mógłby być trochę lepszy ale w dobrym świetle zdjęcia
@h080rg: Hmmm z tym bootloaderem to mnie troche zasmuciłeś...
Ale nie ma możlwiości go jakoś odblkowania? tzn. Stockowego czystego roma bez brandu nie wrzuce? czy nie wrzuce CM?

PS. Czy zmieniajac soft trace gwarancję?
@golden87: Stockowy niebrandowany (może być też debloatowany, prerootowany) wrzucisz bez problemu, ale niestockowych lub innych kerneli nie wgrasz, czyli CM odpada.

W Xperii wchodzi się w menu serwisowe przez *#*#7378423#*#*, potem "Service Info" > "Configuration" i tam jest pozycja "Rooting status: Bootloader unlock allowed: Yes/No". Jak masz status Yes to można odblokować bootloader za pośrednictwem Sony (tracąc przy tym gwarancję), w innym przypadku raczej nie będzie opcji odblokowania nigdy. Kiedy kupowałem
@Rowley: nie wysyłasz do Orange tylko do wsupportu we Wrocławiu, jeśli pęknie Ci samoistnie to wymienia, było tak w pierwszych modelach. Ja swój mam ponad dwa miesiące i jak nowy, w porowbaniu do ramek w note 3 którego zjechalem ten wygląda jak nowy bez case'a
@Rowley: @wonzki: Nie wiem jak w Z3 czy poprawili, ale u mnie w Z1 digitizer padł sam z siebie tel ani mi nie spadl ani nic, pękniecie pojawiło się idąc od guzika włączania/wyłączenia i uśpienia...

Na wszelki spokoj wykupiłem za 5-tke dodatkowe ubezpieczenie... poza tym polecam jakiegos case, bo z tylu Z3-jka tez jest "szklana".

Szukałem na allegro etui, ale na poczatku ceny zwalaja z nog... wybrałem coś takiego: http://allegro.pl/show_item.php?item=5569317351
@Rowley: Ja noszę Z3C w najtańszym etui S-line. Dodatkowo kiedy go kupowałem miał naklejone szkło hartowane z przodu i z tyłu. Upadł mi kilka razy z wysokości ok. metra, raz na beton i to był chyba najgorszy upadek a jedyne uszkodzenie to mikro ukruszenie przedniego szkła hartowanego.

Znajomy z kolei opowiadał że w Z1 pękła mu przednia szybka podczas noszenia w kieszeni.