Wpis z mikrobloga

A bo się nudzę juz od 2 dni i mam plan iść do centrum jutro bo jest zlot samochodów amerykańskich czy jakoś tak, mieszkasz w centrum?
@Zarq: tak, ale nie tak długo, bo od roku. Ty jak rozumiem Erazmus na NTNU? Ogólnie miasto odżyje za tydzień, gdy zacznie się rok akademicki. Teraz wciąż jeszcze są wakacje dla wielu Norwegów.
@zaporylie nie nie ja przyjechałem sobie dorobić planuje kupić moto:-D w wracam do Polski we Wtorek i się strasznie nudzę, a ty rozumem pracujesz tutaj tak?
Pracowałem jako pomocnik na budowie w sumie budowalismy domek letniskowy, i zastanawiam się nad pracą tutaj lecz w kompletnie innym kierunku, na czym twoja praca polega jeśli oczywiście możesz powiedzieć :-)
@Zarq: Piszę moduły do wspomnianego Drupala (drupal.org), poprawiam istniejące błędy, piję piwo :) Głównie zajmujemy się tworzeniem rozwiązań ecommerce (sklepów internetowych) ale nie tylko. Ja obecnie pracuję nad systemem do zarządzania przystaniami w Trondheim (tymi na prywatne łodzie motorowe).
@Zarq: Tak, chociaż tylko pośrednio związanych. Elektronika i Telekomunikacja na #pwr. Ale większość osób tutaj albo studiów nie ma albo niezwiązane. Ja jestem chyba wykształcony najlepiej (mgr inż.) ale drugi po mnie jest kolega który ma magistra z historii sztuki i licencjat z krytyki sztuki :P
@Zarq: Zarobki mogłyby być wyższe ale nie narzekam. Pewnie jakbym mieszkał w Oslo mógłbym liczyć na coś więcej. No ale wysokość zarobków, a właściwie mocy nabywczej z nich wynikającej jest nieporównywalna do Polski więc...
Lubię Trondheim i wątpię bym miał się przeprowadzać gdzieś indziej w obrębie Norwegii. Prędzej wyprowadzę się do jakiegoś innego kraju i tam spróbuję swych sił.
Dostanie pracy chwilę zajęło (ponad pół roku) ale nie mogę powiedzieć że
@zaporylie W pracy biurowej, jestem na kierunku technik ekonomista w następnym roku pisze maturę myślisz że po samej szkole jest sens szukać pracy w tym zawodzie? Dobrze znasz język norweski?
@Zarq: Nie znam w ogóle. Podejrzewam jednak że w twoim zawodzie byłby potrzebny (o ile chciałbyś być tutaj ekonomistą). Studia też mógłbyś tu zrobić jakbyś chciał (NTNU to dobra uczelnia).
@zaporylie a jakie są zarobki ogólnie u was w firmie plus minus. Wiem jakie są zarobki na budowie mój tata pracuje tu jakieś 10 lat ale podejrzewam że na budowie są większe.
@Zarq: Od ok. 200 NOK brutto za godzinę w górę. Ale tak naprawdę pensja nie jest rozliczana godzinowo tylko jest stała, miesiąc w miesiąc (nie ważne czy urlop czy co innego). 11 pensji w roku + feriepenger (wynagrodzenie za 5 tygodni urlopu)
@Zarq: nie, z Polski. Do Norwegii przyleciałem pierwszego dnia pracy. Mieszkanie miałem załatwione i opłacone na pierwsze miesiące także przeprowadzka była zupełnie bezbolesna.
@Zarq: Stresu tyle co kot napłakał. Czasem się stresujesz tym co sam napsułeś no ale.. w każdej robocie pewnie tak jest. A teraz mamy już luz.. weekend się zaczyna także od 13 co piątek żłopiemy piwsko ;) takie które sami zwarzyliśmy w biurze. Myślę że to kwalifikuje moją pracę do kategorii "niezbyt stresujące" :P

A ciężka w sensie fizycznym nie jest w ogóle - aczkolwiek stół do airhockeya który taszczyliśmy do
@Zarq: od roku nikogo nie zatrudnialismy. Ale glownie dlatego ze szefowi sie nie chce w to bawic (rekrutacje - przejechal sie na kilku gosciach ale to historie na inna rozmowe). A ze stazami tutaj nie jest tak latwo bo nav tutejszy ktore mialby za taki staz placic dziala tak jak UP w polsce - do bani. Latwiej chyba o zatrudnienie na okres probny. Ale to bys musial miec jakotaka wiedze w