Wpis z mikrobloga

#czarnogora #turystyka #wakacje #urlop #balkany

Elo Mircy. Za mną najlepszy urlop w moim życiu. Odwiedziłem ze swoim różowym Czarnogórę. Wcześniej nie miałem za dużego pojęcia o tym niewielkim bałkańskim kraju położonym nad Morzem Adriatyckim. Z tyłu głowy kołatało mi się jedynie, że kiedyś tworzyli jedno państwo wraz z Serbią oraz to, że byli częścią Jugosławii.

Nie spodziewałem się, że zostanę tak bardzo oczarowany. Piękne widoki skalistej linii wybrzeża zostaną mi przed oczami do końca życia. To kraj o bogatej i dramatycznej historii, powiązanej ze starożytną Helladą i Imperium Rzymskim. To także miejsce, gdzie prędzej dogadasz się z miejscowymi w języku polskim niż angielskim.

Patrząc na Czarnogórę z perspektywy Polaka widać, że pod wieloma względami stoimy obecnie na wyższym stopniu rozwoju cywilizacyjnego. Jednocześnie gołym okiem da się też zauważyć, że jeśli na przeszkodzie nie stanie im żaden poważny kataklizm, to w ciągu najbliższych 10-15 lat osiągną poziom dobrze rozwiniętego kraju UE.

Zobaczcie jak tam pięknie
filiphaken - #czarnogora #turystyka #wakacje #urlop #balkany

Elo Mircy. Za mną naj...

źródło: comment_kyN9qvmNCiMukT9tPhYHcHvBwTgU2BaL.jpg

Pobierz
  • 21
Więcej szczegółów co do kosztów, czy dotycząca samej wycieczki?

Koszty: opłata za wycieczkę 1270 zł (autokar - biuro podróży Euro Pol Tour z Katowic), 9 noclegów, w tym śniadania i obiadokolacje + 70 euro na dodatkowe żarcie i potrzeby życia codziennego + 95 euro na trzy wycieczki fakultatywne.

Ogółem:
Muszę przyznać, że dojazd i powrót długie i męczące. Piętrowy autobus z klimą i sporą ilością przestrzeni.

Rezydent był w porządku, choć niektórzy
@Bydle: dobrze, że wołasz, w końcu na Mirko chyba jestem fanką Montenegro nr 1 :D od powrotu stamtąd (minął rok ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) cały czas zachwycam się tym krajem :D @filiphaken: w jakiej dokładnie miejscowości jest ten kościół Matki Bożej? nie kojarzę tego kościoła :( resztę miejsc znam, przecudne!!!
Jeśli mogę zaspamować, to wrzucę zdjęcie widoku, który zrobił na mnie szczególne wrażenie, też nad
emilia-maria-magdalena - @Bydle: dobrze, że wołasz, w końcu na Mirko chyba jestem fan...

źródło: comment_L1kWq9MB5jMxFCQ60O87MLgf857rqqSn.jpg

Pobierz